شناسه خبر :۵۲۲۶

اردوهای جهادی بسیج سازندگی مازندران تبلور مدیریت جهادی

اردوهای جهادی محرومیت زدایی بسیج سازندگی سپاه کربلای مازندران با ۴۵۰ پروژه جهادی در سراسر استان، تبلور مدیریت جهادی در خطه علویان شده است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج سازندگی از تسنیم؛ 

ایرانیان از دیرباز در یاری رساندن به محرومان و مستضعفان پیش گام بودند و نماد بارز این مهم پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با شعار حمایت از اقشار مستضعف و آسیب پذیر جامعه بوده و تاکنون که بیش از چهار دهه از این پیروزی شکوهمند می‌گذرد همچنان پرچمدار آزادی خواهی و حمایت از مظلومان و مستضعفان جهان است.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان پرچمدار این حرکت عظیم در خط مقدم حمایت از مظلومان قرار دارد و تاسیس سازمان بسیج سازندگی مهر تاییدی بر این گفتار است.

یکی از اقدامات مهم و تاثیرگذار سازمان بسیج سازندگی، برپایی اردوهای جهادی در سراسر کشور به ویژه در نقاط آسیب پذیر و کمتر برخوردار کشور بوده که با حضور خالصانه نیروهای بسیجی مومن و متعهد انقلابی اعم از دانشجو، کارگر و کارمند در اقصی نقاط ایران اسلامی در حال پیگیری است.

در حقیقت اقداماتی که در اردوهای جهادی انجام می‌شود صرفا یک کار عمرانی یا فرهنگی یا اردوی خودسازی نیست، بلکه مجموعه ای از فعالیت‌های خودجوش و داوطلبانه جهت ارائه خدماتی عمرانی، کشاورزی، بهداشتی، درمانی، آموزشی، فرهنگی، تحصیلی و خداپسندانه بوده که بر پایه سازندگی استوار است.

در وصف این حرکت عظیم همین بس، که رهبر معظم انقلاب اسلامی در سی و یکم شهریور ماه ۱۳۸۹ هجری شمسی در دیدار با جهادگران بسیج سازندگى‌ از آنان به عنوان سفیران کار و تلاش یاد می‌کنند و می‌فرمایند شما سفیران کار و تلاش خواهید شد. و

قتى شما در یک محیطى حاضر می‌شوید؛ در کویر، در کوهستان، در نقاط دور دسترس، در میان مردم محروم مشغول کار می‌شوید، جوانى که در آن‌جاست، از شما الهام می‌گیرد و شما می‌شوید سفیر تلاش و کار و خدمت و جهاد و مجاهدت. «من احیاها فکانّما احیا النّاس جمیعا» شما دل‌ها را زنده می‌کنید؛ فایده‌ى بزرگى است. فوائد فراوانى در این کار هست. این جریان عظیم را حفظ کنید.

مازندران نیز به عنوان یکی از استانهای پیشرو در برگزاری اردوهای جهادی در کشور بوده که فعالیت خود را با بهره‌گیری از دانش، تخصص و توانمندی بیش از ۷۰۰۰ بسییجی مخلص انقلابی در قالب بیش هز ۷۰۰ گروه جهادی در استان اجرایی می‌کند.

چندی پیش همزمان با تشدید تحریم‌های ظالمانه استکبار علیه مردم کشور، سپاه کربلای مازندران با همت سازمان بسیج سازندگی رزمایش بزرگ اقتدار عاشورایی بسیجیان استان را در دستور کار قرار داده تا با حضور در مناطق کمتربرخوردار مازندران نسبت به اجرای صدها پروژه اقدام کند.

اجرای ۴۵۰ پروژه محرومیت زدایی در رزمایش اقتدار

سرهنگ پاسدار غلامرضا شریعتی، رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلا مازندران در این باره، اظهار داشت: رزمایش اقتدار عاشورایی بسیجیان مازندران در دو بخش رزمی و نهضت خدمت رسانی به مردم و محرومان از نهم شهریور ماه امسال در استان شروع و تا بیست و نهم همین ماه ادامه دارد.

وی افزود: در بخش محرومیت زدایی با استعداد ۴۵۰ گروه جهادی عمیلیات اجرایی رزمایش خدمت رسانی به محرومین استان اجرا و در این مدت ۴۵۰ پروژه اجرایی می‌شود.

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلا مازندران ادامه داد: در  این مدت عملیات ساخت ۹۰ واحد مسکونی با اعتبار چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در استان آغاز و در مدت چهار ماه به بهره برداری می‌رسد.

شریعتی گفت: عملیات بهسازی معابر، مسکن، مدارس، حسینیه‌ها، مساجد و هر نقطه از ۱۰ شهر ساری، نکا، میاندورود، قائمشهر، بابل، فریدونکنار، آمل و نور که شهرداری یا فرمانداری آن شهر اعلام کرده باشد با اعتباری معادل چهار میلیارد تومان اجرایی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در طول ۲۰ روز برگزاری این رزمایش ۵۰ گروه جهادی جامعه پزشکی با تمرکز بر محلات حاشیه شهر و کم برخوردار به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی خواهند پرداخت.

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلای مازندران افزود: ۵۰ گروه جهادی بسیج دانشجویی در طول رزمایش در حوزه آموزش، اشتغال، فرهنگی، سلامت و عمرانی در سراسر استان فعالیت خواهند داشت.

شریعتی با بیان اینکه در این رزمایش سه پروژه آبرسانی در شهرهای بابل، میاندورود و بهشهر اجرایی می‌شود، خاطرنشان کرد: کمک هزینه خرید جهیزیه ۱۰ نوعروس مازندرانی نیز با اعتبار مجموعا" ۶۰ میلیون تومان در رزمایش اقتدار عاشورایی بسیجیان تامین می‌شود.

انتهای پیام/

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها