شناسه خبر :۴۸۰۴

جلوگیری از مهاجرت روستاییان با طرح ‌پرواربندی دام‌ در آذربایجان شرقی

اولین واحد از طرح مردمی نمودن پروا بندی دام ۱۵ راسی آذربایجان‌شرقی در شهرستان بناب افتتاح شد که بسیج سازندگی افزایش اشتغال روستایی و جلوگیری از مهاجرت روستاییان آذربایجان‌شرقی را با این طرح دنبال می‌کند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بناب، طرح مردمی کردن پرواربندی دام ۱۵ راسی در استان آذربایجان‌شرقی در بناب با حضور حیدرزاده مدیرعامل هلدینگ تعاون، جعفر رزمی مسئول بسیج سازندگی و سرهنگ پاسدار عمران دوستی فرمانده سپاه بناب و تعدادی از مسئولان شهرستان بناب افتتاح شد.

این طرح هدف افزایش تولید گوشت قرمز و تامین بخشی از کمبود و جلوگیری از واردات بی‌رویه و همچنین ایجاد اشتغال مولد روستایی مناطق کمتر توسعه یافته را دنبال می‌کند.

گفتنی است، اجرای الگوی چرخه کامل تولید دام در کشور و بهبود معیشت و اقتصاد بهره‌برداری روستایی نیز از جمله اهداف این طرح است.

بر اساس این گزارش تسنیم، جعفر رزمی مسئول بسیج سازندگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی در حاشیه افتتاحیه طرح مردمی نمودن پرواربندی دام ۱۵ راسی اظهار داشت: سازمان بسیج سازندگی در راستای عمل به فرمان مقام معظم رهبری و در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی ۶ سال است که ماموریت‌های متعددی را برعهده گرفته و انجام می‌دهد.

وی افزود: استفاده از ظرفیت‌های خالی و بالقوه در سرتاسر ایران اسلامی از جمله اهداف ورود مجموعه بسیج سازندگی به بحث اقتصاد مقاومتی است که منشا خیر بسیاری در طول سالیان گذشته شده که در سال‌های آتی نیز مانند سالیان گذشته این حرکت ادامه خواهد داشت.

رزمی با اشاره به تبعات مثبتی که طرح پرواربندی گوساله‌ها خواهد داشت، تصریح کرد: این طرح یک الگوی بسیار خوبی برای اقتصاد مقاومتی است که امیدواریم با حمایت‌ دستگاه‌های اجرایی و حمایت مجموعه دولت هرچه بیشتر این طرح گسترش پیدا کند.

این گزارش تسنیم می‌افزاید، حیدرزاده مدیرعامل هلدینگ تعاون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در حاشیه این افتتاحیه با اشاره به تهدیداتی که کشورهای غربی به ایران اسلامی وارد می‌کند، اظهار داشت: این را بارها دیدیم و لمس کردیم که ملت عزیز و پرتوان ایران اسلامی چگونه در مقابل دشمنان ایستاده و سر خم نکرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: این عزم ایرانی نشات گرفته از آرمان‌های امام حسین(ع) بوده و باعث شده است نگران هیچ تهدیدی نباشیم.

همچنین سرهنگ پاسدار عمران دوستی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ناحیه بناب نیز در حاشیه این افتتاحیه با اشاره به استقبال عالی دامداران شهرستان بناب از طرح مردمی نمودن پروار بندی دام ۱۵ راسی، گفت: در شهرستان بناب ۲۰۰ نفر در این طرح ثبت‌نام کردند و از این تعداد ۱۰۰ نفر واحد شرایط دریافت تسهیلات بودند.

وی در پایان افزود: اکنون ۲ واحد از این طرح در شهرستان بناب آماده افتتاح است.

 

  انتشار یافته: ۱
  در انتظار بررسی: ۰

  دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  امراله مهماندوست

  در زمان دفاع مقدس اگر کارمندان دولت به خط مقدم جبهه جنگ می رفتند برایشان در محل کارشان مشکلی درست نمی شد. اگر در زمان صلح کارمندان دولت بخواهند برای محرومیت زدایی به روستای بارگدان دهستان ... بخش ... شهرستان ... استان سیستان و بلوچستان بروند برای کارشان در محل کارشان چه اتفاقی می افتد؟

  تازه ها