شناسه خبر :۴۷۴۹

اردوهای جهادی در ۳۵۳ نقطه شهری و روستایی استان مرکزی انجام می‌شود

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی گفت: اردوهای جهادی در ۳۵۳ نقطه شهری و روستایی استان مرکزی انجام می‌شود.
نسخه مناسب چاپ

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، ۲۶ رمضان‌المبارک ۱۳۹۵ بود که مقام معظم رهبری در دیدار جمعى از دانشجویان، در بخشی از بیانات ارزشمندشان به بحث اردوهای جهادی اشاره کردند و فرمودند "اردوهای جهادی را توسعه بدهید، تداوم بدهید، من خوشحال شدم که این جوان آمد اینجا و از اردوی جهادی صحبت کرد و شرح داد، بله، همین حرف‌هایی که ایشان گفت، همه مورد تأیید من است، این اردوهای جهادی، هم تمرین است، هم خدمت است، هم خودسازی است، هم آشنایی با فضای جامعه است. خیلی چیز با ارزشی است، روزبه‌روز اینها را بتوانید توسعه بدهید؛ جهاد هم هست، واقعاً جهاد است؛ کار است، جهاد است، تلاش است، خدمت به محرومین است."

تاکید مقام معظم رهبری نسبت به توسعه و تداوم اردوهای جهادی در حالی است که این این اردوها، مجموعه‌ای از فعالیت‌های خود جوشی به شمار می‌رود که توسط دانشجویان، طلاب حوزه‌های علمیه، دانش آموزان،  دانشجویان و سایر جوانان داوطلب در مناطق محروم کشور برگزار می شود و هر یک بنابر ظرفیت‌ها و توانایی‌های موجود، انواع خدمات از جمله انجام پروژه‌های عمرانی مورد نیاز منطقه، خدمات کشاورزی، پزشکی-درمانی، آموزشی- تحصیلی را در کنار فعالیت‌های فرهنگی ارائه می‌دهند.

بخش بزرگی از هدف از برگزاری این اردوهای جهادی، بر پایه سازندگی استوار شده است که این سازندگی از خودسازی درونی افراد آغاز و به سازندگی در مناطق محروم خلاصه می‌شود، در استان مرکزی نیز این اردوها با استقبال چشمگیر جوانان و نوجوانان همراه بوده و هرسال بر این استقبال عمومی از اردوهای جهادی افزوده می‌شود.

فعالیت ۱۹۷ گروه جهادی در استان مرکزی

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی با اشاره به فعالیت گروه‌های جهادی در استان مرکزی به خبرنگار تسنیم گفت: در سطح استان مرکزی در تمام شهرستان‌ها و ناحیه دانشجویی در مجموع ۱۹۷ گروه برای تابستان آماده انجام فعالیت شدند که در این گروه‌ها ۸۱۲ نفر خواهر و چهار هزار و ۲۴۲ نفربرادر آمادگی لازم در این زمینه را دارند.

سرهنگ علی فراهانی افزود: عرصه‌هایی که در آن خدمت‌رسانی شکل می‌گیرد فنی  وعمرانی،فرهنگی،  اقتصادی، سلامت و بهداشت و آبرسانی است که در این حوزه‌ها برنامه‌ریزی شکل گرفته است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی تصریح کرد: کیفیت گروه‌های ما در سه سطح ویژه، فعال و عادی سازمان‌دهی می‌شود و در عرصه‌ فرهنگی ۳۳۸، علمی و آموزشی ۱۶۵، بهداشت و سلامت ۴۹، اشتغال‌زایی و کارآفرینی ۶۸، فنی و عمرانی ۲۹۶ نفر فعالیت دارند.

فراهانی بیان کرد: در جغرافیای هدف در بخش شهری ۱۱۸ منطقه و بخش روستایی ۲۳۵ منطقه برای فعالیت گروه‌های جهادی شناسایی شده است.

وی ادامه داد: از میان اقشار مختلف از میان مهندسان عمران چهار گروه، مهندسان صنعت سه گروه، کارگری یک گروه، پیشکسوتان چهار گروه ، کارمندی دو ، دانشجویی ۱۳، بسیج محلات و مساجد ۲۶۶، طلاب دو گروه، دانش‌آموزی ۲۲ گروه، پزشکی یک گروه ، جامعه زنان ۳۳ گروه و سایر هفت گروه مشخص شده‌اند و به ترتیب در انجام وظایف خود ایفای نقش می‌کنند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی عنوان کرد: به طور قطع یکی از سیاست‌های ما به سبب جلوگیری از اتلاف وقت، کاهش هزینه‌ها و بالا بودن مستقر شدن گروه‌های جهادی در منطقه هدف، این است که گروه‌های جهادی تمرکز کار خود را در استان مرکزی قرار دهند.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها