شناسه خبر :۴۷۳۱

اعزام ۱۰۰ نفر از گروه‌های جهادی برای مهار آتش در کوه "برز" فیروزآباد

رئیس بسیج سازندگی شهرستان فیروزآباد با اشاره به آتش‌سوزی که از ۲ روز پیش در کوه " برز" این شهرستان شروع شده است، گفت: تاکنون ۱۰۰ نفر از اعضای گروه‌های جهادی برای مهار آتش به منطقه اعزام شدند.
نسخه مناسب چاپ

خسرو اسفندیاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با اشاره به اینکه گروه‌های جهادی برای خدمت‌رسانی در هر شرایطی آماده هستند، اظهار داشت: با توجه به آتش‌سوزی که از ۲ روز پیش در کوه " برز" شروع شده و هنوز ادامه دارد، ۱۰۰ نفر از اعضای گروه‌های جهادی بسیج به کمک نیروهای منابع طبیعی برای مهار آتش رفته‌اند. 

وی با بیان اینکه ۳۲ گروه جهادی در شهرستان فیروزآباد فعال هستند، گفت: از این تعداد ۱۰ گروه در تابستان امسال به ۵ روستای محروم رفته و به ارائه امور عمرانی و فرهنگی می‌پردازند. 

رئیس بسیج سازندگی فیروزآباد با اشاره به فعالیت‌هایی که توسط گروه‌های جهادی انجام می‌شود، افزود: ساخت و ساز مساجد، فضاسازی محیط امامزاده‌ها، ساخت و تعمیر خانه‌های محرومین، مهارت‌آموزی، کاشت محصولات کشاورزی  و دیگر امور بخشی از فعالیت‌های گروه‌های جهادی است. 

اسفندیاری با بیان اینکه گروه‌ها ۱۵ تا ۱۰ نفره هستند، بیان کرد: در این میان گروه‌های دانش‌آموزی نیز نقش مهمی در اردوهای تابستان دارند که عمده کارهای آنان در مدارس و امامزاده‌ها است که از جمله آن اردوی ۷ روزه دانش‌آموزی است که تابستان برگزار می‌شود. 

وی درباره پروژه‌های اقتصاد مقاومتی که در شهرستان انجام می‌شود، عنوان کرد: امسال ۴۵ عرصه در فیروزآباد قرار دادند که تاکنون ۷ مورد وام و تسهیلات مربوط را دریافت کردند و مابقی پرونده تشکیل دادند و به محض تخصیص اعتبارات به بانک معرفی می‌شوند.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها