در نشست خبري با اصحاب رسانه
شناسه خبر :۴۴۴

سردار غلامي: بسيج در سال ۹۶ براي ايجاد ۱۰۰ هزار شغل در كشور برنامه دارد / اعزام ۳۰ هزار بسيجي در ايام نوروز به مناطق محروم در قالب اردوهاي جهادي

رئيس سازمان بسيج سازندگي گفت: رويكرد بسيج در بحث اقتصاد مقاومتي، تسهيل گرايي براي كمك به دولت در اجراي برنامه هاي آن بوده و هست.
نسخه مناسب چاپ

سردار پاسدار نعمان غلامي روز يكشنبه در نشست خبري اردوهاي جهادي گفت: در بحث اقتصاد مقاومتي از سال ۹۲ و سه سال قبل از نامگذاري آن وارد اين عرصه شده ايم و گام هاي محكم و استواري در راستاي اين مهم برداشته شده است.

وي اظهار داشت : ايجاد واحدهاي كوچك توليدي در نقاط مختلف كشور و ادامه اين روند در سال ۹۶ از جمله موضوعاتي است كه در بحث اقتصاد مقاومتي دنبال مي شود.

سردار غلامي با بيان اينكه ايجاد قطب هاي صنايع تبديلي براي هر استان از جمله برنامه هاي بسيج سازندگي در سال جديد خواهد بود، تصريح كرد: از ابتداي امسال ، تاكنون پنج هزار و ۶۳۸ واحد كوچك صنايع تبديلي در نقاط مختلف كشور ايجاد كرده ايم .

وي اظهار كرد: در چارچوب قرار دادن بنگاه هاي كوچك تبديلي در قالب فعاليت هاي قانوني و حذف قوانين دست و پاگير هم از جمله ديگر برنامه هايي است كه در سال جديد به دنبال آن هستيم.

وي ضمن ابراز اميدواري براي تخصيص خط اعتباري دولت به بسيج براي اشتغالزايي افزود: بسيج در راستاي اشتغالزايي و رفع بيكاري و توسعه و شكوفايي كشور در تمام عرصه ها آماده ارايه خدمت و در اختيار دادن شبكه اطلاعاتي به متقاضيان خواهد بود .

رئيس سازمان بسيج سازندگي ادامه داد:بهره مندي از نيرو و نشاط جوانان و توانمندي آنان براي شكوفايي و توسعه همه جانبه كشور به خصوص در رفع محروميت زدايي از عمده فعاليت هاي بسيج و موجب افتخار ماست.

سردار پاسدار غلامي اظهار كرد: اعزام بيش از ۹۰۰ هزار تن به اردوهاي جهادي و طرح هجرت و احداث و مرمت بيش از پنج هزار پروژه محروميت زدايي اقدام ديگر بسيج در سال ۹۵ به شمار مي آيد.

وي گفت: اعزام بيش از پنج هزار تيم هاي بهداشتي، درماني و آموزشي به روستاه ها و مناطق محروم و استقرار ۴۷ بيمارستان صحرايي و ثابت در نقاط مختلف و مرزي ، اجراي طرح سواد آموزي و آموزش هاي فني و حرفه اي در راستاي اقتصاد مقاومتي، اقدامي ديگر از بسيج براي امسال است.

وي تصريح كرد : واكسيناسيون ۱۴ ميليون قطعه طيور در ۱۳استان كشور و ايجاد بيش از ۳۶ هزار واحد كوچك توليدي ثبت در عملكرد بسيج سازندگي در سال ۹۵ قرار دارد.

سردار غلامي اظهار داشت: همچنين تفاهمنامه سه جانبه با وزارت جهاد كشاورزي ، سازمان برنامه و بودجه و سازمان بسيج براي اجراي ۵۰۰ هزار هكتار آبخيزداري و بيابان زدايي هم امسال منعقد شد.

وي ايجاد واحدهاي كوچك اقتصاد مقاومتي در صنايع تبديلي را از اقدامات جدي در سال ۹۶ عنوان كرد و افزود: امسال ايجاد يك قطب صنايع تبديلي به عنوان الگو را براي هر شهرستان برنامه‌ريزي كرديم كه تاكنون بيش از هزار واحد كوچك صنايع تبديلي ايجاد شده است.

وي افزود: هم اكنون تعداد زيادي مدل‌هاي مردمي و ۱۰۰درصد اسلامي غير وابسته به تسهيلات بانك‌ها داريم كه زمينه حل مشكل بيكاري را در مناطق مختلف پيدا كرده است، اين مناطق و كارگاه‌ها شناسايي و هدف گذاري شده است.

سردار غلامي ايجاد واحدهاي كوچك قطب صنايع تبديلي را مستلزم تسهيل در ضوابط و مقررات دانست و گفت: امروزه يكي از موانع اشتغال ضوابط و مقرراتي است كه بايد برداشته شود.

رئيس سازمان بسيج سازندگي در ادامه بحث اردوهاي جهادي بيان كرد: در هدف‌گذاري سال ۹۵ برنامه ريزي شد كه در حدود  يك ميليون و ۲۰۰ هزار نفر از مردم علاقه‌مند به حوزه خدمت‌رساني در قالب گروه‌هاي جهادي اعزام شوند كه حضور بيش از ۹۰۰ هزار نفر در ۹ ماهه سال محقق شد.
 
غلامي تصريح كرد: برنامه گروه‌ها به اين صورت است كه بيش از هزار طرح عمراني در ايام تعطيلات اجرا شود. ۲۵ درصد نيروها خواهران و ۷۵ درصد برادران را تشكيل مي‌دهند

مسئول بسيج سازندگي افزود: در حوزه خدمت‌رساني مجموعه بسيج ۵ هزار و ۱۸ طرح عمراني كوچك و متوسط اجرا كرده است كه از اين تعداد بيش از  ۳ هزار پروژه احداثي، ۶۵۶ پروژه تكميلي و ۵۰۶ پروژه تعمير و بهسازي است

غلامي با اشاره يه تامين ۱۴ درصد منابع مالي از  كمك خيرين گفت: بيش از ۵ هزار و ۳۶۰ تيم پزشكي به نقاط مختلف كشور اعزام و بيش از ۱۲ ميليون خدمت توسط تيم هاي پزشكي انجام شد.

وي استقرار ۵۰ بيمارستان صحرايي در مناطق محروم از ديگر اقدامات صورت گرفته برشمرد و بيان داشت: بسيج سازندگي در اجراي طرح‌هاي بيابان زدايي آبخيزداري و حل بحران ريزگردها به صورت جدي وارد مي‌شود. همانطور كه سرلشكر باقري گفتند آمادگي داريم به صورت جهادي وارد اين كار شويم

مسئول بسيج سازندگي ايجاد صندوق‌هاي قرض در پايگاه هاي بسيج را از ديگر اقدامات سازمان در سال ۹۶ عنوان كرد و افزود: از ديگر برنامه‌ها ايجاد ۱۰۰ هزار شغل در سال آينده است.

وي با بيان اين نكته كه زمينه اطلاع‌رساني خوب عمل نكرده‌ايم گفت: امسال برنامه منظمي براي معرفي گروه‌هاي جهادي و قرار دادن اطلاعات آنها به رسانه‌ها داريم

غلامي با اشاره به ايجاد بازارهاي فروش و فروشگاه‌هاي محصولات توليدي اظهار داشت: از سال گذشته در بحث كمك فروش محصولات توليدي در هر شهرستان برگزاري دو سري نمايشگاه اقتصاد مقاومتي را در برنامه‌هاي خود داشتيم و طي سال آينده به دنبال تشكيل نمايشگاه دائمي هستيم. در فضاي مجازي نيز اقدام به راه اندازي سايت جمعه بازار كرده‌ايم.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها