معاون فرهنگي و اجتماعي سازمان بسيج هنرمندان كشور خبر داد؛
شناسه خبر :۴۳۹

حضور همه كارمندان سازمان بسيج هنرمندان در اردوي جهادي

جواد جميري با اشاره به حضور دسته جمعي كارمندان سازمان بسيج مستضعفين در اردوهاي جهادي، گفت: اي كاش حركتهاي جهادي كارمندان بسيج اقشار را زودتر شروع مي كرديم و اميدوارم كه اين حركتهاي جهادي ادامه داشته باشد و كارمندان نيز بتوانند در كنار خدمت رساني در ستاد سازمان بسيج در اين اردوهاي جهادي نيز به مردم خدمت رساني داشته باشند.
نسخه مناسب چاپ

چندي پيش رئيس سازمان بسيج سازندگي از برنامه ريزي براي حضور كليه كاركنان سازمان بسيج مستضعفين در اردوهاي جهادي يك هفته اي، تا پايان مهر ماه خبرداد. سردار نعمان غلامي، خاطرنشان كرد كه اين اردوها در پاسخ به درخواست هاي گسترده كاركنان سازمان بسيج مستضعفين كشور براي حضور در اردوي جهادي برگزار مي شود و هيچ اجباري براي حضور وجود ندارد، با اين وجود پيش بيني مي شود اغلب كاركنان اين سازمان بزرگ در اين اردوها حضور خواهند يافت.

سازمان بسيج كارگري نخستين قشر از اقشار بسيج بود كه كاركنانش به صورت دسته جمعي راهي اردوي جهادي شده اند و پس از آن نوبت به حضور دسته جمعي كاركنان سازمان بسيج هنرمندان در اردوي جهادي رسيده است. خبرنگار بسيج سازندگي در همين زمينه با جواد جميري، معاون فرهنگي و اجتماعي سازمان بسيج هنرمندان گفت و گويي داشته است.

معاون فرهنگي و اجتماعي سازمان بسيج هنرمندان كشور گفت: اردوهاي جهادي با توجه به نوع خدمت رساني كه دارند منشأ خير و بركات فراواني هم براي جهادگران و هم براي محرومين و مستضعفين جامعه هستند.

جميري درباره برگزاري اردوي جهادي سازمان بسيج هنرمندان گفت: بعد از شناسايي منطقه هدف و تدوين برنامه خدمت رساني، سازمان بسيج سازندگي براي برگزاري اردوي جهادي به همراه حضور همه كارمندانش به روستاي خوسبان در شهرستان طالقان سفر كرد. محور فعاليت و خدمت رساني گروه جهادي بسيج هنرمندان در اين روستا در عرصه عمراني بود اما در عرصه هاي ديگر مانند ورزشي و فرهنگي نيز خدمت رساني داشتيم.

جميري با ابراز اميدواري براي حضور دوباره در اين روستا براي تكميل فعاليتهاي عمراني بيان كرد: اي كاش حركتهاي جهادي كارمندان بسيج اقشار را زودتر شروع مي كرديم و اميدوارم كه اين حركتهاي جهادي ادامه داشته باشد و كارمندان نيز بتوانند در كنار خدمت رساني در ستاد سازمان بسيج در اين اردوهاي جهادي نيز به مردم خدمت رساني داشته باشند.

معاون فرهنگي و اجتماعي سازمان بسيج هنرمندان به خدمت رساني عمراني در اردوي جهادي بسيج هنرمندان اشاره كرد و گفت: ديواركشي خانه عالم، زيرسازي پايگاه بسيج، تعمير و بازسازي فضاي مسجد روستا و ديوارنويسي از جمله فعاليتهاي عمراني گروه جهادي سازمان بسيج هنرمندان بوده است كه انشاالله در اردوهاي بعدي نيز اين روند را ادامه خواهيم داد.

وي با اشاره به اينكه فعاليت هاي فرهنگي در روستاها بسيار حائز اهميت است زيرا فرهنگ سازي پايه و اساس جامعه را قوت مي بخشد، اظهار كرد: برگزاري كلاسهاي قرآني و مذهبي و نيز اجراي نمايش و تئاتر براي نوجوانان علاقه مند از ديگر فعاليت هاي فرهنگي در اين روستا بود كه به همت جهادگران برگزار شد.

معاون فرهنگي و اجتماعي سازمان بسيج هنرمندان كشور خاطرنشان كرد: خوشحالي و شادي زايد الوصف را در چهره تك تك اهالي روستا ديديم زيرا حضور جهادگران در مناطق محروم باعث دلگرمي روستاييان مي شود. شركت در اردوهاي جهادي يك توفيق الهي است كه شامل حال انسان مي شود و بهانه اي است براي خودسازي. در اردوي جهادي انسان از قالب خودش بيرون مي آيد و خودش را فراموش مي كند و فقط به خدمت رساني به هم نوعش فكر مي كند، در يك كلام مي توان گفت در اردوي جهادي انسان به خدا نزديك تر مي شود.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها