شناسه خبر :۳۷۲۲

اساس اقتصاد مقاومتی تکیه بر توانمندی های داخلی است

استاندار اصفهان گفت: مفهوم درون زایی در اقتصاد مقاومتی یعنی بر توانمندی های داخلی تکیه کنیم و بتوانیم از پتانسیل های موجود حداکثر بهره را ببریم.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش باشگاه خبرنگاران جهادی؛ محسن مهرعلیزاده، استاندار استان اصفهان، در برنامه گفت و گوی اقتصادی رادیو گفت و گو در خصوص درون زایی و اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: مفهوم درون زایی در اقتصاد مقاومتی یعنی بر توانمندی های داخلی تکیه کنیم به طوری که از ظرفیت ها و قابلیت های تولید ملی اعم از نیروهای متخصص، سرمایه گذاری ها و تکنولوژی موجود در کشور استفاده کرده و بتوانیم از پتانسیل های موجود حداکثر بهره را ببریم.
وی افزود: طبیعتا یک قسمت از تولید متوجه بیرون و صادرات است که در بحث درون زایی می توانیم با گسترش تولید و با نگاه به توسعه بازار داخلی و بازارهای صادراتی توجه کنیم.
مهرعلیزاده بیان کرد: در استان اصفهان در همه زمینه ها از شاخص هایی برای تولید از جمله نیروی انسانی، توان علمی و ظرفیت دانشگاه ها، تکنولوژی و سابقه صنعتی و قابلیت های ویژه بهره مند هستیم و صنایع از وضعیت مطلوبی برخوردار هستند.
استاندار استان اصفهان ادامه داد: در سال گذشته فعالیت هایی از جمله رفع موانع تولید را در این استان در قالب طرح های مشخصی بکار گرفتیم که در جایی که قوانین و مقررات بیش از حد برای تولیدکننده محدودیت ایجاد می کرد را تسهیل کردیم.
مهرعلیزاده تصریح کرد: در استان اصفهان با همکاری بانک ها و استفاده ازامکانات و دعوت از سرمایه گذارانی که از عرصه صنعت و تولید کناره گیری کرده بودند و آغاز کار مجدد آنها توانستیم بسترهای لازم را در جهت اجرای اقتصاد مقاومتی فراهم کنیم.

انتهای پیام/فصل اقتصاد

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها