سرپرست گروه جهادی بشری دانشگاه خوارزمی کرج:
شناسه خبر :۳۶۸۷

طی دو سال در روستای سیاهکلان فعالیت جهادی خواهیم کرد

سرپرست گروه جهادی بشری دانشگاه خوارزمی کرج گفت: طی ۲ سال در روستای سیاهکلان فعالیت خواهیم داشت و اگر بودجه کافی در اختیار داشتیم، می‌توانستیم در طول مدت یکسال نیز کار را به نتیجه برسانیم.
نسخه مناسب چاپ

 

به گزارش سازمان بسیج سازندگی استان ابرز و به نقل از خبرگزاری بسیج از کرج ، محمدجواد فروغی، سرپرست گروه جهادی بشری دانشگاه خوارزمی کرج با بیان اینکه پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد اینکه کار جهادی و سازندگی باید مستمر انجام شود، گفت: طرحی با عنوان «اعتلای بسیج سازندگی» در داخل بسیج مطرح شد که کلیت آن اینطور بود که یک گروه جهادی داخل یک روستا نشود و ده روز را صرف ساخت و ساز کند بلکه هفته‌ای یکی دو روز، اما مستمر این برنامه ادامه داشته باشد.

 

 

فروغی ادامه داد: گروه‌های جهادی طبق این طرح از یکسال تا ۴ سال به صورت مستمر در روستا‌های هدف خود فعالیت می‌کنند.
سرپرست گروه جهادی بشری دانشگاه خوارزمی کرج تصریح کرد: ما نیز یک برنامه افتتاحیه در روستای سیاهکلان همزمان با عید مبعث رسول اکرم (ص) برگزار کردیم که هم برنامه عید مبعث انجام شد و هم مسابقه‌ای در این افتتاحیه انجام شد.
وی با اشاره به اینکه برنامه‌هایی از جمله مولودی خوانی به مناسبت مبعث پیامبر برگزار شد، افزود: برگزاری مسابقاتی همچون ماست خوری، بادکنک و... برای نوجوانان برگزار شد و در پایان قرعه کشی برای بزرگسالان برگزار گردید.
فروغی با بیان اینکه برای مردم روستا توضیح دادم که نحوه فعالیت‌های ما در این روستا به چه صورت خواهد بود، بیان داشت: در گروه جهادی بشری ۵ تا کارگروه داریم اعم از کارگروه سازندگی و عمرانی، کارگروه فرهنگی، کارگروه آموزشی، کارگروه اقتصاد مقاومتی و کارگروه بهداشت و درمان.
سرپرست گروه جهادی بشری اظهار داشت: از بین ۵ کارگروه فوق شاید بتوان گفت که سخت‌ترین و پرهزینه‌ترین کارگروه مربوط به سازندگی باشد.
وی با بیان اینکه کار‌هایی برای پایگاه بسیج و کتابخانه روستا انجام شده گفت: زیربنا و پی آن کنده شده و قرار است برای این دو مورد فضایی ساخته شود که طبقه اول پایگاه بیج و طبقه دوم کتابخانه خواهد شد.
فروغی با اشاره به اینکه قرار است در طی ۲ سال در این روستا فعالیت داشته باشیم، ادامه داد: اگر بودجه کافی در اختیار داشتیم می‌توانستیم در طول مدت یکسال نیز کار را به نتیجه برسانیم و و بحث سازندگی و آموزشی و فرهنگی روستا را متحول کنیم.
سرپرست گروه جهادی بشری خاطرنشان کرد: روستای سیاهکلان فقط ۲ کیلومتر از شهر فاصله دارد و می‌توان گفت: بالای گوهردشت و دانشگاه آزاد واقع شده و کاملا بافت روستایی دارد و دارای چشمه بسیار خوبی بوده و بافت سنتی روستا را در خود حفظ کرده است.
وی با بیان اینکه مردم این روستا بسیار مذهبی و سنتی هستند، اما در بحث آموزشی و فرهنگی مخصوصا اقتصاد مقاومتی دارای جای کار است و برگزاری اردو برای بچه‌های مدرسه این روستا بسیار جذاب بود.
فروغی در پایان اظهار داشت: با وجود اینکه قبلا توسط فردی خیر مدرسه روستا بازسازی شده، اما همچنان دربازه برای زمین فوتبال و نیاز‌های بسیار ابتدایی از جمله کاستی‌های مدرسه روستا است.
 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها