شناسه خبر :۳۶۲۶

باید در اقتصاد داخلی به خودباوری برسیم

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصار الحسین(ع) همدان گفت: ما اگر در صنعت نظامی به خودباوری رسیدیم باید در اقتصاد داخلی نیز خود را باور داشته باشیم و با تولید با کیفیت کالای ایرانی دست دشمن را از کشور کوتاه کنیم.
نسخه مناسب چاپ

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جهادی، حجت الاسلام ابراهیم گنجعلی با اشاره به ضرورت عملی شدن شعار سال ۹۷ بیان داشت: رهبر معظم انقلاب با بیان «حمایت از کالای ایرانی» همه اقشار جامعه اعم از مردم، رسانه ها، اندیشمندان و دولتمردان را مورد خطاب قرار داد.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت نقش دولتمردان در زمینه حمایت از کالای ایرانی، خاطرنشان کرد: در زمینه حمایت از کالای ایرانی دولتمردان نقش بسزایی دارند، چراکه مردم مصرف کننده هستند و زمینه‌های مصرف کالای ایرانی را باید دولت در جامعه ایجاد کند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصار الحسین(ع) همدان در ادامه با اشاره به اهمیت فرهنگ‌سازی در زمینه حمایت از کالای ایرانی ابراز داشت: فرهنگ‌سازی در زمینه حمایت از کالای ایرانی یکی از وظایف دولت به شمار می‌رود که این مساله با حمایت از تولیدکنندگان و بستن دریچه‌های ورود کالا به نتیجه خواهد رسید.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی خود خطاب به مردم می فرماید اگر تعصب ما نسبت به کالای ایرانی همانند تعصب افراد به تیم‌های فوتبال باشد قطعا چرخه اقتصادی داخلی رونق خواهد گرفت.

گنجعلی در ادامه با اشاره به وظیفه همه مردم در حمایت از کالای ایرانی خاطرنشان کرد: حمایت از کالای ایرانی یک وظیفه همگانی است و تعصب به کالای ایرانی باید تبدیل به یک فرهنگ عمومی شود.

وی گفت: همه ارگان ها، رسانه ها و اقشار مردم اعم از بازاریان، اندیشمندان، دانشجویان، بسیجیان همه و همه باید در مساله فرهنگ سازی حمایت از کالای ایرانی فعالیت داشته باشند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصار الحسین(ع) همدان در ادامه افزود: شعار هر سال که از سوی رهبر معظم انقلاب در اول هر سال ابلاغ می شود همانند یک سلسله ای است که به هم مرتبط هستند و در این زمینه همه ساله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با همکاری نیروهای بسیجی فعالیت خوبی را داشته و به حول قوه الهی امسال نیز بسیجیان با فرهنگ سازی در جامعه بتوانند در تحقق شعار سال ۹۷ فعالیت خوبی را انجام دهند.

وی اظهار داشت: ما اگر در صنعت نظامی به خودباوری رسیدیم باید در اقتصاد داخلی نیز خود را باور داشته باشیم و با تولید با کیفیت کالای ایرانی دست دشمن را از کشور کوتاه کنیم.

گنجعلی افزود: اعتماد به بیگانه باید از ما گرفته شود، جوان ایرانی باید از بی حوصلگی به سوی فعالیت سوق داده شود و این مساله فقط از طریق حمایت از کالای ایرانی حاصل می شود.

وی گفت: اعتماد به بیگانه، بی حوصلگی و تنبلی، اتکای به نفت، اسراف، مصرف گرایی، رفاه طلبی، خوی اشرافی گری و قاچاق کالا از موانع بزرگ بر سر راه تولید داخلی است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصار الحسین(ع) همدان در پایان گفت: ما باید با بازاریابی تولیدات داخل در منطقه خاورمیانه و ۱۵ کشور اطراف خود، صادرات را به سمت و سویی برسانیم که کشور از خام فروشی در امان بماند.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها