فرمانده لشکر عملیاتی ۲۷ محمد رسول الله(ص) تاکید کرد
شناسه خبر :۳۳۶۴

لزوم تسریع در اسکان دائم اهالی سرپل‌ذهاب/ نیروهای جهادگر بسیج سازندگی در کرمانشاه ادای دین می‌کنند

فرمانده لشکر عملیاتی ۲۷ محمد رسول الله(ص) با تاکید بر لزوم تسریع در اسکان دائم اهالی مناطق زلزله‌زده استان به ویژه سرپل‌ذهاب، گفت: نیروهای جهادی بسیج سازندگی در مناطق استان کرمانشاه ادای دین کرده و در پیشرفت کشور تلاش می‌کنند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی به نقل از خبرگزاری فارس از کرمانشاه، سردارحسین اسدالهی در آیین افتتاحیه تعدادی از خانه‌های تازه‌ساز روستای بازگیر از توابع شهرستان سرپل‌ذهاب (ویژه مناطق زلزله‌زده غرب کشور) توسط گروه‌های جهادی بسیج سازندگی که عصر امروز در این منطقه برگزار شد، اظهار داشت:‌ وقوع زلزله اخیر در منطقه و تبعات آن بر همگان مشخص است و مصدومیت‌هایی وجود داشت، اما مدیریت بحران و بازسازی این مناطق از خود این رویداد بسیار حساس و حائز اهمیت است.

 

فرمانده لشکر عملیاتی ۲۷ محمد رسول الله(ص) خاطرنشان کرد: واقعه زلزله اخیر در حقیقت اقشار گوناگون جامعه را مورد امتحان الهی قرار می‌دهد و برای بهبود اوضاع خیلی راه کارها وجود دارد و باید با شناسایی نیازمندی‌های موجود استان کرمانشاه که محل امتحان خداوند در منطقه غرب کشور هستم، بتوانیم خدمات شایسته‌ای را ارائه کنیم.

 

این مسؤول یادآور شد: مناطق زلزله‌زده غرب کشور و دشت‌ذهاب یادگار سال‌های دفاع مقدس است و مردم غیور این مرز و بوم سال‌ها پیش دین خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی ادا کردند و مؤلفه اقتدار بودند، همچنین بخش اعظمی از هزینه امنیت کشور را پرداختند، لذا خدمت به آنان به منزله یک لطف نیست، بلکه به منزله ادای دین است.

 

وی مبحث اصلی تسریع در اسکان دائم مردم شهرستان سرپل‌ذهاب اشاره و تاکید کرد: است: اکنون بیش از ۱۲۰ روز از زلزله اخیر استان کرمانشاه گذشته و شایسته نظام اسلامی این بود که در این ایام مقدار قابل توجهی از منازل ساخته شود و مردم در آن سکونت پیدا کنند، اما ارزیابی اینکه خدمات‌رسانی به نحو شایسته رخ داده یا خیر باید ارزیابی شود.

 

فرمانده لشکر عملیاتی ۲۷ محمد رسول الله(ص) با اشاره به اینکه امروزه گروه‌های جهادی وارد عرصه میدان جهادی شدند و همگی افراد ولایت‌مدار هستند که دغدغه ولایت و خدمت به کشور به ویژه در مناطق مذکور را دارند، نه آن‌که همچون برخی عکس سلفی بگیرند و به دیگران گیر بدهند که چه خدماتی برای منطقه زلزله‌زده شهرستان سرپل‌ذهاب انجام شده است.

 

اسدالهی ادامه داد: نیروهای جهادی بسیج سازندگی در مناطق استان کرمانشاه ادای دین می‌کنند و لحظه‌ای از مشکلات مردم غافل نیستند و تاکنون ثابت کردند که این خدمات گذشته این مردم را فراموش نمی‌کنند و جهاد سازندگی در هر مقایس اگر به عرصه‌های خدمت ورود پیدا کنند، خروج آن با عزت و اعتلای جامعه و رضایت‌مندی مردم کشور همراه است.

 

این مسؤول با بیان اینکه نیروهای جهادی فوق از سراسر نقاط کشور هستند، افزود: بخشی از نیروهای جهادی شامل رزمنده‌های دوران دفاع مقدس، دانشجویان، بسیجیان، طلاب، روحانیان مدافعان حریم‌آل الله،‌  پاسداران بازنشسته، نوجوانان و جوانان دهه‌ ۶۰ و ۷۰ و حتی افرادی که نسل انقلاب را درک نکرده، اما با یاد و خاطر شهدا زندگی کردند، امروزه آموختند در هر عرصه با هدف پشتیبانی از ولایت وارد شوند و به عنوان الگو و اسوه برای ادامه این مسیر تلاش کنند.

 

فرمانده لشکر عملیاتی ۲۷ محمد رسول الله(ص) با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در رسیدگی بیشتر به زلزله‌زدگان روستاها و اهالی مناطق محروم و نیازمندان استان کرمانشاه، گفت: ان‌شاءالله روزهای بهتر در پیش روی کرمانشاه است و نیاز به حضور گسترده نیروهای جهادگر در صحنه سازندگی وجود دارد و باید با استحکام و قوت بیشتری خانه‌های این مناطق ساخته شود.

 

وی عنوان کرد: اکنون با نیروهای جهادی و بسیجی به همراه مردم با کمترین امکانات در عرصه سازندگی ورود پیدا کرده و سبب خوشنودی خانواده‌ها هستند و باید خدمات بیشتری به آنان ارائه شود.

 

این مسؤول بیان کرد: مردم مظلوم و غیور استان کرمانشاه به ویژه در مناطق و روستاهای شهرستان سرپل‌ذهاب عزت نفس دارند و اگر امروز به دلیل حادثه اخیر زلزله‌ و تبعات آن درگیر هستند، دستشان پیش خلق دراز نبوده، اما حوادث اخیر آنان را زمین‌گیر کرده و باید دستشان گرفت و انسانیت را به منصه ظهور رساند.

 

اسدالهی تصریح کرد: اهالی این مناطق روزی می توانستند حتی با فروش منزل خود به بسیاری از نیازمندان کمک کنند، اما اکنون در معرض امتحان خداوند متعال هستند و باید به آنان رسیدگی شود.

 

این مسؤول در پاسخ به این پرسش که در حال حاضر اگر افرادی بخواهند به گروه‌های جهادی در بسیج سازندگی بپیوندند و در راستای خدمت به اهالی مناطق نیازمند کشور تلاش و فعالیت کنند، چه راه‌کاری وجود دارد؟، گفت: نیروهای جهادی در همه سال‌ها نشان دادند که فعالیت و خدمات آنان گسترده است و هر گروهی به آن‌ها بپیوندند با توان بیشتر پیش می‌روند و با سرعت، کیفیت و اقتدار در عرصه‌های بزرگی در حال خدمت هستند و امت اسلامی به آنان افتخار می‌کند.

 

وی با اشاره به اقدامات انجام گرفته علاوه بر خدمات عمرانی، اسکان اولیه ساخت منازل مسکونی و... که ابتدای امر همه مردم جهادی پیش آمدند و به خدمات‌رسانی در این مناطق پرداختند، بیان کرد: اکنون خدمات گروه‌های جهادی پر رنگ‌تر کارها را پیش می‌برند و در حال ورود به عرصه ساخت و ساز هستند و از قبل سابقه خدمت‌‌رسانی داشتند و از تجارب بیشتری بهره‌مند شدند.

 

این مسؤول با اشاره به اینکه عمق مصیبت در مناطق مذکور بر اثر وقوع زلزله اخیر و تبعات آن زیاد بوده است، خاطرنشان کرد:‌ اکنون بیش از گذشته نیاز است که گروه‌های جهادی هر کدام برای اهالی این مناطق یک واحد مسکونی بسازند و مشکلات آنان را برطرف کنند.

 

اسدالهی تاکید کرد: امروزه در منطقه ۲ گروه و جامعه هدف داریم، برخی احتمالا با همه مشکلات وام بگیرند و به ساخت منازل بپردازند، اما گروهی نیز پیش از وقوع زلزله‌اخیر استان از  امکانات کافی برخوردار نبودند و نیاز به کمک و امدادرسانی بیشتری دارند.

 

فرمانده لشکر عملیاتی ۲۷ محمد رسول الله(ص) اظهار داشت: طبق منویات مقام معظم رهبری در واقع رخداد زلزله اخیر فرصتی است تا به محرومان نیازمند که قبل از وقوع این حادثه در انواع معضلات و محرومیت‌ها گرفتار بودند نیز رسیدگی شود و با ساخت هر یک واحد مسکونی در حقیقت یک گام به توشه دنیا و آخرت خویش اضافه کردند و سبب موفقیت روزافزون کشور می‌شوند.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها