هم زمان با هفته منابع طبيعي
شناسه خبر :۳۱۱۹

۲۰۰ اصله نهال در چهارمحال و بختياري توزيع مي شود

رئيس اداره آموزش و ترويج منابع طبيعي و آبخيزداري چهارمحال وبختياري گفت: امسال همزمان به آغاز هفته منابع طبيعي و روز درختکاري ۲۰۰ هزار اصله نهال در استان توزيع مي‌شود که بخشي از آن براي توسعه فضاي سبز و جنگل‌کاري‌هاي دولتي است.
نسخه مناسب چاپ
 
هومان خاکپور رئيس اداره آموزش و ترويج منابع طبيعي و آبخيزداري چهارمحال و بختياري  اظهار کرد: اجراي طرح نهال کاري گلزار شهدا و بقاع متبرکه با همکاري اداره اوقاف و امور خيريه، برگزاري ويژه برنامه‌هايي در مدارس و همايش منابع طبيعي در روز ۲۰ اسفندماه در دانشگاه شهرکرد برگزار مي‌شود.

رئيس اداره آموزش و ترويج منابع طبيعي و آبخيزداري چهارمحال وبختياري بيان کرد: همچنين مقرر گرديد با همکاري هلال احمر استان ۲ هزار نفر از سازمان جوانان هلال احمر را آموزش و بعد از آن به آن‌ها کارت هميار طبيعت داده مي‌شود.

خاکپور با بيان اينکه امسال ۲۰۰ هزار اصله نهال در استان توزيع مي‌شود، خاطرنشان کرد: از مجموع ۲۰۰ هزار نهال ۱۵ هزار نهال کبوده و مابقي نهال انجير، انار، سنجد و بلوط است که در استان تهيه شده که هم به آب کمتري نياز دارند و هم اينکه حرفه اقتصادي و اجتماعي براي مردم به دنبال دارد.

محسن حبيبي مسئول حفاظت محيط زيست چهارمحال وبختياري  گفت: نظارت بر ۲۵۰ واحد توليدي جهت ايجاد ۲۵ درصد فضاي سبز يکي از مهم‌ترين برنامه‌هاي محيط زيست در هفته منابع طبيعي است.

 
وي افزود: با توجه به اينکه با معضل کم آبي مواجه هستيم بنابراين بايد به سمت کاشت گونه‌هاي درخچه‌اي و گل محمدي حرکت کنيم.

علي نظري رئيس سازمان دانش‌آموزي چهارمحال وبختياري نيز در ادامه افزود:درختکاري به‌ عنوان يک اصل مهم در راستاي افزايش شادابي و نشاط محيطي بايد در مدارس استان مورد توجه بيشتر واقع شود.

وي در ادامه گفت بنابراين بايد شرايطي فراهم شود تا جوانان و نوجوانان با شرکت در برنامه‌هاي فرهنگي و عملي کاشت درخت حضور داشته و از همين سنين بتوانند با گسترش منابع طبيعي و حفظ اين منابع در ارتقاي سلامت شهروندان و هم نوعان خود تلاش کنند و اين مهم را در جامعه نهادينه کنند.

رئيس سازمان دانش‌آموزي چهارمحال وبختياري با بيان اينکه در آستانه روز درختکاري بايد نسبت به لزوم توجه به مقوله محيط زيست و نقش آن در حيات بشر اقدام شود، خاطرنشان کرد: حفظ منابع طبيعي و جلوگيري از تخريب و خطراتي که ممکن است بشر را تهديد کند بايد به يک جريان عمومي تبديل شود و اين بحث بايد در معارف و حوزه آموزش و پرورش هم وارد شود.

نظري بيان کرد: در همين راستا امسال قرار است ويژه برنامه‌هاي هفته منابع طبيعي در ۱۷ منطقه و نواحي استان و در ۲۶۰۰ مدرسه اجرا شود تا هم دانش‌آموزان و هم خانواده آن‌ها آموزش‌هاي لازم را فرا گيرند.

 
وي گفت: يکي از راه‌هاي اساسي حفظ و حراست از منابع طبيعي فرهنگ‌سازي عمومي مؤثر و مستمر است که بايد در اين باره اقدامات لازم از سوي مسئولان صورت گيرد.

 برنامه هاي هفته منابع طبيعي همه ساله از ۱۵ تا ۲۱ اسفندماه با هدف ترويج فرهنگ منابع طبيعي و توسعه زمينه هاي مشارکت مردم در حفظ اين منابع خدادادي برگزار مي شود./بام ايران

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها