مسئول بسیج سازندگی استان البرز :
شناسه خبر :۲۷۴۸

۴۰ گروه جهادی بسیج سازندگی البرز در ایام عید اعزام می‌شوند

مسئول بسیج سازندگی استان البرز با بیان اینکه در حال حاضر ۴۰ گروه جهادی به استعداد یک هزار و ۵۰۰ نفر برای ایام عید نوروز آماده است، گفت: ۵۰ درصد این گروه‌ها در داخل استان و ۵۰ درصد در خارج از استان به ویژه مناطق‌زلزله کرمانشاه اعزام می‌شوند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش  روابط عمومی بسیج سازندگی البرز و به نقل خبرگزاری بسیج از کرج ،علی ترکاشوند مسئول بسیج سازندگی استان البرز با بیان اینکه در استان البرز تا پایان سال جاری نزدیک به یک میلیارد تومان جذب تسهیلات می‌شود، ادامه داد: این تسهیلات در چارچوب تعاونی‌ها است و در سال آینده تمرکز بیشتری بر تشکیل شرکت‌های تعاونی می‌شود.

 

مسئول بسیج سازندگی استان البرز با اشاره به اینکه هدف از ایجاد شرکت‌های تعاونی کاهش بروکراسی‌ها و ارائه تسهیلات است، بیان کرد: تسهیلاتی که بسیج سازندگی معرفی می‌کند با سود ۶ درصد است و دریافت‌کنندگان می‌توانند از مشاوره‌های رایگان استفاده کنند.

ترکاشوند با بیان اینکه در حال حاضر ۴۰ گروه جهادی به استعداد یک هزار و ۵۰۰ نفر برای ایام عید نوروز آماده است، اضافه کرد: ۵۰ درصد این گروه‌ها در داخل استان البرز و ۵۰ درصد در خارج از استان به ویژه مناطق زلزله کرمانشاه اعزام می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه ارائه خدمات بهداشتی- درمانی و سلامتی رایگان توسط جهادگران و رسیدگی به مناطق کمتر برخوردار یا مناطق آلوده کرج از نظر اجتماعی و مواد مخدر جزو برنامه‌های بسیج سازندگی استان است، عنوان کرد: بسیج سازندگی برای مناطق آلوده در کرج اجرای ۱۵ پروژه عمرانی از قبیل سالن ورزشی و کارگاه‌های مهارت آموزی تا پایان سال جاری در برنامه خود دارد.

ترکاشوند با بیان اینکه تاکنون بسیج سازندگی در جهت محرومیت‌زدایی در سطح استان البرز، نزدیک به ۶۰ پروژه را انجام داده است، افزود: در بحث سوادآموزی بسیج سازندگی همچنان موفق‌ترین دستگاه در بین ۲۵ دستگاه در استان البرز است.

مسئول بسیج سازندگی استان البرز با اشاره به استقرار بسیج سازندگی استان البرز در منطقه زلزله زده کرمانشاه، اظهار داشت: بسیج سازندگی استان البرز ساخت ۲۸ واحد مسکونی برای خانواده‌های کم برخوردار تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در منطقه سرپل ذهاب را به عهده دارد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۴ گروه جهادی استان البرز به استعداد ۱۰۰ نفر نیرو در مناطق زلزله زده کرمانشاه حضور دارند، خاطرنشان کرد: مناطق زلزله زده از حالت اضطرار خارج شده‌اند و تمرکز بسیج سازندگی استان البرز بر کمک به محرومینی است که از نظر مالی و جانی توانایی ساخت منازل خود را ندارند.

ترکاشوند با بیان اینکه کانکس در ۸ روستای سپرده شده به سپاه استان البرز به خانواری که نیاز به آن داشتند، تعلق گرفته است، اضافه کرد: مواد خوراکی و غذای گرم، تیم‌های بهداشتی و درمانی و پوشاک بهداشتی تامین است که با ارائه تسهیلات دولتی ساخت منازل آن‌ها هم انجام می‌شود.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها