شناسه خبر :۲۱۷۵

نقاب خارجی بر چهره کالای با کیفیت ایرانی

نسخه مناسب چاپ

مهدی نظرپور گزارش می دهد:

فارغ از کیفیت، قیمت نیز می تواند در خرید یک محصول نقش مهمی داشته باشد...

مصرف کالای ایرانی با برچسب دروغین تولید خارج و حتی قیمتی گزاف، همچون ویروسی در کشور در حال گسترش است و عوارض سوء آن در تمامی جنبه های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی کشور قابل مشاهده است.

نکته قابل اهمیت آن است که مصرف کالای ایرانی، تولید داخل را افزایش می دهد، اما چه باعث می شود که تولیدات با کیفیت داخل با برچسب و برندهای خارجی و حتی نشانه های از تولید آن محصول در خارج از کشور با قیمتی بالاتر عرضه می شود؟

شاید یکی از علت های آن استقبال خوب مشتری از برندهای خارجی است و این به پیشینه تولیدات داخل بر می‌گردد که در گذشته کالاهای تولید شده با برند ایرانی خیلی مرغوب نبودند، اما با توسعه فناوری و پیشرفت تکنولوژی کالاهای ایرانی تولید شده با مشابه هان خارجی در کیفیت، رقابت تنگاتنگی پیدا کرده اند و اصرار تولید کننده به ایرانی بودن کالای با مرغوب ساخت داخل می تواند نگرش خریدار را نسبت به کیفیت برتر کالای خارجی تغییر دهد و به آنها اثبات کند که کالاهای داخلی کشور هم می تواند با همان مرغوبیت تولید و البته با قیمتی مناسبتر عرضه گردد.

یادمان باشد با جلوگیری از ورود بی رویه کالا از تقویت تولید ملی می توان حمایت کرد.

مصرف کالاهای داخلی در کنار ارتقای زندگی بسیاری از شاغلان و فعالان صنایع مختلف، می تواند به بیکاری جوانان پایان دهد و حتی آنان را از دیگر آسیب های اجتماعی رهایی بخشد. بنابراین خرید کالای داخل فقط به رونق اقتصادی یک عرصه شغلی منجر نمی شود بلکه این منافع به سایر قشر های یک جامعه نیز می رسد.

در ضمن اگر کالای داخلی را برند خارجی بزنند و افراد به اشتباه بیافتند و تصور کنند این کالا خارجی است، این کار حرام است.

 

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها