شناسه خبر :۲۱۵

نگاهي به كارنامه بسيج سازندگي در اقتصاد مقاومتي / راه اندازي ۱۳۰ هزار واحد توليدي و ايجاد بيش از ۲۳۰ هزار شغل در كشور + جدول

بسيج سازندگي براي ايجاد هر شغل در كشور كمتر از ۱۲ ميليون تومان هزينه كرده است. اين در حالي است كه بر اساس اظهارنظر معاون توسعه اشتغال و كارآفريني وزير كار، متوسط هزينه ايجاد يك شغل در كشور ۳۰۰ ميليون تومان است.
نسخه مناسب چاپ

سازمان بسيج مستضعفين با برخورداري از ظرفيت هاي گسترده مردمي يكي از نهادهاي مهم كشور است كه در امر اقتصاد مقاومتي با انگيزه هاي فراوان، كار و كوشش را وجهه همت خود قرار داده است. در سازمان بسيج مستضعفين ماموريت اصلي فعاليت در عرصه اقتصاد مقاومتي بر دوش بسيج سازندگي نهاده شده و اين قشر از بسيج از سال ۱۳۹۲ فعاليت در عرصه اقتصاد مقاومتي با هدف اشتغالزايي و افزايش توليد در حوزه هاي مرتبط با امنيت غذايي مردم را در دستور كار قرار داده است. 
 
در همين راستا با حمايت بسيج سازندگي از عناصر داوطلبِ با انگيزه و داراي تخصص در عرصه هاي توليدي مربوطه، طي سال هاي ۹۰ تا ۹۵، ۱۳۰ هزار و ۱۲۵ واحد توليدي در زمينه پرورش قارچ، شيلات، مرغ بومي، ماكيان، زنبور عسل، گلخانه، ورمي كمپوست، كشت زعفران، صنايع تبديلي، دام سبك و سنگين، شترمرغ، صنايع دستي و ... در سراسر كشور راه اندازي شده است. 
حمايت بسيج سازندگي از افراد واجد شرايط براي راه اندازي واحد توليدي اقتصاد مقاومتي در قالب پرداخت وام و تسهيلات بانكي و نيز آموزش، هدايت و بازاريابي محقق مي شود.
آمار تفكيك شده واحد هاي توليدي راه اندازي شده با حمايت بسيج سازندگي در سراسر كشور، در جدول ذيل قابل مشاهده است:

تسهيلات لازم براي واجدين شرايط توسط بانك مهر اقتصاد تامين مي شود و طي سال هاي ۹۲ تا ۹۵ در مجموع ۲ هزار و ۶۰۰ ميليارد تومان تسهيلات پرداخت شده است. بر اساس پيمايش به عمل آمده، بالغ بر ۲۳۰ هزار نفر در اين ۱۳۰ هزار كارگاه هاي توليدي زودبازده مشغول به فعاليت هستند. در واقع بسيج سازندگي براي ايجاد هر شغل در كشور كمتر از ۱۲ ميليون تومان هزينه كرده است. اين در حالي است كه بر اساس اظهارنظر معاون توسعه اشتغال و كارآفريني وزير كار، متوسط هزينه ايجاد يك شغل در كشور ۳۰۰ ميليون تومان است.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها