مسئول بسیج سازندگی استان اصفهان
شناسه خبر :۲۱۳۶

دهکده اقتصاد مقاومتی فارفان نمونه بارز طرح های بسیج سازندگی در شرق اصفهان است

مسئول بسیج سازندگی سپاه استان اصفهان، گفت: بسیج سازندگی برای تحقق فرمایش رهبر معظم انقلاب در رابطه با اقتصاد مقاومتی، حرکتی پویا داشته و در تلاش است تا طرح های بیشتری در این خصوص، اجرایی کند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش باشگاه خبرنگاران جهادی ؛ سرهنگ احسان الله رضا پور در گفتگو با اصفهان شرق با اشاره به اهمیت امنیت غذایی و اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: بسیج سازندگی ورود خوبی در تامین امنیت غذایی مردم داشت و اقتصاد مقاومتی از جایگاه خاصی در این ارگان برخوردار است.

رییس سازمان بسیج سازندگی سپاه استان اصفهان افزود: طرح هایی که نیاز آبی کمی برای بهره برداری داشتند به دلیل تداوم بحران آب در شرق اصفهان،، مورد توجه قرار گرفت و در این رابطه سعی شد تا کشت زعفران و آلوئه ورا به افراد متقاضی پیشنهاد شود.

وی بیان کرد: طرح ها و وام های خود اشتغالی در شرق اصفهان تا کنون موفقیت آمیز بوده و در این خصوص باید نتیجه را از مردم جویا شد.

رضاپور با اشاره به طرح های اقتصاد مقاومتی در منطقه شرق اصفهان گفت: دهکده اقتصاد مقاومتی فارفان نمونه عملی در اجرای طرح های بسیج سازندگی در شرق اصفهان است که با همت و تلاش جوانان این منطقه به خوبی در بخش صنایع تبدیلی به موفقیت عملی دست یافته است.

وی تاکید کرد: سعی ما ایجاد اشتغال پایدار بوده و تا کنون نظارت خوبی بر وام های داده شده به متقاضیان طبق شرایط ویژه داشته ایم.

رییس بسیج سازندگی سپاه استان اصفهان با بیان اینکه جلسات توجیهی با حضور کارشناسان جهاد کشاورزی برای ارائه گواهی نامه به افراد ارائه دهنده طرح اقتصاد مقاومتی، تشکیل می شود، اظهار کرد: تمام طرح ها بر اساس گواهی آموزش از سازمان فنی و حرفه ای و جهاد کشاورزی صادر می شود و طرح توجیهی متقاضی وام، به کمیسیون مربوطه در سطح نواحی با حضور یک نماینده از جهاد، مورد بررسی کارشناسان قرار می گیرد تا بتوان از وام بسیج سازندگی به بهترین نحو و بدون داشتن انحراف استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه بسیج سازندگی حرکتی رو به جلو در زمینه اشتغالزایی دارد، افزود: سال گذشته ۳۶ میلیارد تومان وام اقتصاد مقاومتی در استان اصفهان به متقاضیان پرداخت شد که از این طریق با اجرای ۲۲۰۷ طرح اقتصاد مقاومتی، سه هزار و ۴۰۰ نفر اشتغالزایی شد و این آمار به صورت دقیق و قابل مشاهده خواهد بود.

سرهنگ رضاپور با تاکید بر اینکه باید در مورد فرمایش رهبر معظم انقلاب در حیطه اقتصاد مقاومتی، فعالیت عملیاتی انجام داد، گفت: متاسفانه فرمایش رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی بر زمین مانده است ولی بسیج سازندگی در این خصوص حرکتی پویا داشته و در تلاش است تا طرح های بیشتر در این خصوص، اجرایی کند.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها