شناسه خبر :۲۰۸۸

گروه جهادی انصارالزهرا(س)

نسخه مناسب چاپ
گروه جهادی انصارالزهرا(س) توسط عده ای از جوانان دغدغه مند و با انگیزه به منظور زمینه سازی ظهور منجی عالم بشریت حضرت ولیعصر(ارواحنافداه) و با توجه به تاکیدات حضرت امام خمینی(ره) و حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) در زمینه ی خدمت رسانی فرهنگی، عمرانی و ... به مردم مناطق کمتر برخوردار و محروم ایران و جهان اسلام و همچنین توسعه و تداوم فعالیت های اردوهای جهادی، در خرداد ۱۳۹۴ تاسیس شده است.

افراد حلقه ی اولیه این گروه جهادی از سال۹۱ تحت عنوان گروه جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه خود در مناطق کمتر برخوردار شهرستان کوهدشت و چگنی استان لرستان فعالیت کرده اند که در شهریور ما۹۲ هم به عنوان گروه جهادی نمونه دانشجویی استان تهران معرفی شدند و از بهار ۹۴ گروهی را فراتر از فضای دانشگاه  و با حضور دیگر دانشجویان و علاقه مندان حرکت های جهادی، تشکیل دادند. 

عرصه فعالیت این گروه علاوه بر خدمت رسانی در مناطق روستایی محروم کشور به عرصه های پیگیری و برطرف کردن محرومیت های فردی در شهر و استان تهران هم مربوط می شود.

 
گروه جهادی انصارالزهرا(س) در سری جدید فعالیت های خود تاکنون ۶دوره اردوی جهادی در مناطق محروم استان های ایلام، خوزستان و خراسان و کرمانشاه برگزار کرده است که در این دوره ها بیش از ۲۵۰ نفر به اردوهای جهادی اعزام شده اند.
 
گروه جهادی انصارالزهرا(س) با کد ۹۴۶۸۰۴۸۱۴۰۱۶ رسما در مجموعه ناحیه بسیج جماران و بسیج سازندگی سپاه محمد رسول الله(ص) شهر تهران ثبت شده است.
 
 

گروه جهادی انصارالزهرا(س) ۷ عضو هیئت موسس دارد که با رای آنها هرساله مسئول گروه و رییس هیئت موسس انتخاب می شوند. در حال حاضر مسئول گروه جناب آقای ایمان ایرانی و رییس هیئت موسس جناب آقای سید ابوالفضل هاشمی می باشند.
 
 


* اصول و اهداف گروه جهادی انصارالزهرا(س) به شرح زیر می باشد:
 

۱ ترویج اهداف، ارزش ها و دستاوردهای اسلام و انقلاب اسلامی و خط مشی های ترسیم شده توسط رهبر فرزانه انقلاب اسلامی.

۲ تحقق فرامین حضرت امام خمینی(ره) و امام خامنه ای(مدظله العالی)، در زمنیه پرچم سازی و جریان سازی محیط عدالتخواهی و خدمت رسانی.

۳ گسترش روحیه جهادگری، عدالتخواهی، ایثارگری و ساده زیستی در میان شرکت کنندگان فعالیت ها

۴ تلاش در جهت کمک رسانی به مناطق محروم و کم برخوردار در ایران و سایر مناطق جهان اسلام. تلاش در جهت رفع محرومیت های فردی و اسیب های اجتماعی داخل شهرها.

۵ ایجاد مهارت و توانایی در دانشجویان و حوزویان و استفاده از مطالب تئوری آموخته شده در عرصه های عملی

۶ انجام فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی در قالب های تخصصی جهت حل مشکلات و نیز انتقال آن به سازمان ها و نهادهای ذی ربط و پیگیری حل آن موارد

۷ گسترش فرهنگ عدالتخواهی و خدمت رسانی به مردم در جامعه

۸ استفاده از ظرفیت های افراد معتقد و متظاهر به اصول و فروع اسلام و مبانی انقلاب اسلامی در فعالیت ها

 


* خلاصه ای از فعالیت های انجام شده تاکنون:

در طول اردوهای جهادی گذشته، پروژه تکمیل چهار مسجد و حسینیه، بهسازی و مرمت ۲۵مدرسه و خانه مستضعفین، برگزاری فعالیت های آموزشی و فرهنگی در بیش از۲۰ روستا و مناطق محروم حاشیه شهر، آموزش های تولیدات صنایع دستی در راستای اشتغالزایی و ویزیت رایگان پزشکی توسط گروه جهادی انصارالزهرا(س) در روستاهای محروم استان های لرستان، خوزستان، ایلام، مناطق حاشیه نشین مشهدمقدس و کمک هالی مالی و غیرمالی برای محرومین شهر و استان تهران انجام شده است. 

به حول و قوه الهی این گروه جهادی هم اکنون مشغول فعالیت در استان های ایلام، خراسان رضوی، کرمانشاه و ... همچنین کمک به محرومین شهر تهران و استان تهران می باشد.


* ارتباط با ما:

ارتباط با مسئول گروه - آقای ایمان ایرانی:

 شماره تماس و تلگرام: ۰۹۳۹۲۷۹۱۰۱۷

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها