شناسه خبر :۱۸۱۱

۳۲ هزار نفر از جمعیت زنان همدان بی‌سوادند

معاون سوادآموزی آموزش‌وپرورش استان همدان گفت: نزدیک به ۴۹ هزار نفر در استان همدان بی‌سوادند که ۳۲ هزار نفر از آن‌ها را زنان تشکیل می‌دهند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی همدان به نقل از تسنیم، محمد پورداود بعدازظهر امروز در شورای پشتیبانی سوادآموزی استان همدان، با اشاره به اینکه بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵جمعیت استان یک‌میلیون و ۷۳۸ هزار و ۲۳۴ نفر بوده است، اظهار کرد: بر اساس آخرین سرشماری نفوس و مسکن، یک‌میلیون و ۱۴۸ هزار و ۴۶۲ نفر از جمعیت استان همدان در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال قرار دارند که از این تعداد، یک‌میلیون و ۵۹ هزار نفر دارای سواد هستند.

وی اعلام کرد: بر اساس این سرشماری ۴۸ هزار و ۹۱۶ نفر از جمعیت استان بی‌سواد مطلق بوده که ۳۲ هزار و ۲۶۰ نفر از آن‌ها زن و ۱۶ هزار و ۶۵۶ نفر مرد هستند.

پورداود از زیرپوشش قرار دادن ۶ هزار نفر در برنامه‌های سوادآموزی استان خبر داد و گفت: هدف‌گذاری امسال ۵ هزار و ۸۰۰ نفر است و ۲۰۰ نفر بیشتر از برنامه کار انجام شده است.

وی عنوان کرد: بر اساس برنامه سال جاری، این افراد باید در ۳ دوره سوادآموزی آموزش ببینند که از این تعداد باید ۳ هزار و ۵۰۰ نفر در مقطع سوادآموزی، هزار و ۳۰۰ نفر در دوره انتقال و ۷۰۰ نفر در دوره تحکیم آموزش ببینند.

معاون سوادآموزی آموزش‌وپرورش استان همدان تصریح کرد: پوشش سوادآموزی استان همدان در سال ۹۲ برابر با ۱۵.۸۸ درصد بود که با اقدامات انجام شده به ۱۰۷ درصد در سال جاری رسیده است.

پورداود با اشاره به وضعیت هر شهرستان از نظر باسوادی اعلام کرد: شهرستان همدان با ۹۷ درصد در مقام نخست قرار داشته و سپس، ملایر با ۹۵.۵ درصد، نهاوند با ۹۵.۲ درصد، تویسرکان با ۹۵.۱۰ درصد قرار دارد.

وی از راه‌اندازی مراکز یادگیری محلی در همدان و ملایر خبر داد و افزود: در این مراکز ۲۲۵ فرد بی‌سواد بین ۱۰ تا ۴۹ سال از آموزه‌‌های سوادآموزی و مهارت‌های زندگی برخوردار شده‌اند.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها