شناسه خبر :۱۶۹۶

۵۰ گروه جهادی از البرز به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه اعزام شدند

رئیس بسیج سازندگی استان البرز با بیان اینکه گروه‌های جهادی تا زمان آغاز ایام سال نو در مناطق زلزله‌زده حضور دارند، گفت: تاکنون ۵۰ گروه جهادی با استعداد بیش از یک هزار نفر نیرو به مناطق اعزام شده‌اند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی به نقل از تسنیم؛ سرهنگ علی ترکاشوند با اشاره به اینکه در حال حاضر محور عملکرد بسیج سازندگی استان البرز مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه است، اظهار داشت: اسکان موقت ۷ روستای سپرده شده به استان البرز به پایان رسید.

رئیس بسیج سازندگی استان البرز با بیان اینکه البرز به عنوان نخستین استان اسکان موقت مناطق زلزله زده را به پایان رساند، ادامه داد: بنیاد مسکن از مجموع ۵۰۰ خانه، ۲۱۰ اسکان موقت را در نظر گرفته بود اما برخی از منازل با اینکه از نظر فنی و ساختمانی مشکل زیادی نداشتند و برای سکونت آماده بودند، اما مردم به سبب مسائل روحی حاضر به اسکان در این منازل نبودند.

وی با اشاره به اینکه نزدیک به ۳۰۰ کانکس با توجه به این امر کمبود وجود داشت، بیان کرد: ۲۵۰ کانکس دیگر به خانوار داده شده و مابقی آن‌ها را مردم خیر و اصناف استان تهیه کردند.

ترکاشوند با بیان اینکه گروه‌های جهادی تا زمان آغاز ایام سال نو در مناطق زلزله زده حضور دارند، اضافه کرد: تا کنون ۵۰ گروه جهادی با استعداد بیش از یک هزار نفر نیرو به مناطق اعزام شده‌اند و بسیج سازندگی استان البرز آمادگی همکاری در برقراری اسکان دائمی را دارد.

وی با اشاره به اینکه تا کنون بسیج سازندگی استان البرز ۸۰ تریلر مواد غذایی، ۷۲۵ چادر، ۷۱ هزار و ۵۰۰ پرس غذای گرم، ۸۶ هزار تخته پتو و ۱۴۰ هزار لیتر سوخت را در مناطقی که معین آن است، توزیع کرده است، عنوان کرد: با کمک قرارگاه خاتم ۱۷۱ محل آواربرداری شده و ۱۲ محل برای نگهداری دام برپا شده است.

ترکاشوند با بیان اینکه در این مناطق ۵۰۰ خانوار حضور داشتند که بعد از زلزله مهاجرت از شهرها به روستاها آغاز شد و به ۵۸۰ خانوار تبدیل شدند، افزود: ۲ کانس با ظرفیت هر کدام ۵۰ نفر، یک کانکس با ظرفیت ۱۰ نفر و یک کانکس هم با ظرفیت ۴۰ نفر به عنوان مدرسه برای این مناطق تعبیه شده است.

رئیس بسیج سازندگی استان البرز با اشاره به زلزله‌های رخ داده در استان البرز، اظهار داشت: خوشبختانه تاکنون خسارت جدی به استان وارد نشده است اما بزرگترین خطر در این حوادث سکونت‌های غیررسمی و مناطق حاشیه‌ای استان البرز است.

وی با بیان اینکه این سکونت‌گاه‌ها، غیررسمی ساخته شده‌اند، ادامه داد: مسئولان باید رفتار مناسب در هنگام و بعد از زلزله را آموزش دهند و از بروز شایعه جلوگیری کنند و سکونت‌گاه‌هایی که اصولی ساخته شده باشد، آسیب نمی‌بیند اما بافت‌های فرسوده باید نکات ایمنی و هوشیاری را رعایت کنند.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها