گفتگو با بانوی کارآفرین بیرجندی:
شناسه خبر :۱۶۰۰

تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو باور داشتن آن است/ اشتغال‌زایی برای بیش از ۲۰ نفر با تکیه بر اراده و توان داخلی

انوی کارآفرین بیرجندی گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی تنها در گرو باور به آن است و باید به این باور برسیم که مشکلات اقتصادی کشور با اقتصاد مقاومتی حل می‌شود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی ؛ سیده مریم امیرآبادی‌زاده در گفت‌و گو خبرگزاری فارس در بیرجند، اظهار داشت:  چند سالی می‌شود که به همراه عده‌ای از دوستان خود وارد فعالیت در حوزه تولید محصولات خانگی و صنایع دستی شده‌ایم.

وی با بیان اینکه در دی‌ماه سال ۹۵ شرکت تعاونی" بانوان هنرآفرین ثمین بیرجند" را راه‌اندازی کردیم، گفت: در حال حاضر محصولاتی خانگی مانند ترشی، شیرینی، آجیل و خشکبار، غذای سنتی و صنایع دستی مانند سرمه‌دوزی، چرم‌دوزی، حوله‌بافی و معرق‌کاری در این شرکت تعاونی تولید می‌شود.

این بانوی کارآفرین افزود: در ابتدا با ۹ نفر شروع به کار کردیم و اکنون بین ۲۰ تا ۳۰ نفر در این شرکت تعاونی مشغول به کار هستند و اگر سفارش بیشتری داشته باشیم از افراد بیشتری برای تولید استفاده می‌کنیم.

امیرآبادی‌زاده خاطرنشان کرد: بانوان با این شغل علاوه بر اینکه به اقصاد خانواده کمک می‌کنند همیشه در منزل خود هستند و به امور خانه و خانواده رسیدگی دارند و در یک محیط مناسب درآمدزایی دارند.

وی با اشاره به رضایت افراد شاغل در این شرکت تعاونی، گفت: اگر شرایط بازار فراهم باشد و پشتیبانی از محصولات و تسهیلات مناسب در اختیار داشته باشیم به جای ۲۰ نفر، ۲۰۰ نفر در این مجموعه شاغل خواهند شد.

این بانوی کارآفرین بیان کرد: از جمله مشکلاتی که با آن مواجه هستیم مسئله مجوز بهداشت است که نیاز به هزینه هفت تا هشت میلیون تومانی دارد چرا که کارگاهی با تجهیزات بسیار زیاد هزینه زیادی را نیز می‌طلبد.

امیرآبادی‌زاده با بیان اینکه چند ماه پیش بسیج سازندگی ۱۰ میلیون تومان وام به این شرکت تعاونی پرداخت کرد، گفت: شیر را از دامداری‌های امیرآباد دریافت می‌کنیم و حتی برای تولید سبزی و برخی از محصولات یک زمین کشاورزی را در امیرآباد اجاره کرده‌ایم و به این صورت یک چرخه اطمینان بخش و سالم را در تولید محصول داریم که مشتری می‌تواند به آن اعتماد کند.

وی تصریح کرد: با شروع کار و ادامه آن به این نتیجه رسیدیم که اگر خواسته باشیم می‌توانیم به آن چیزی که می‌خواهیم برسیم و تنها کمی اراده و تکیه بر داشته‌های خود برای رسیدن به هدف لازم است.

این بانوی کارآفرین ادامه داد: اگر بازار فروش داشته باشیم برای تولید مشکلی نداریم و می‌توانیم میزان تولید خود را افزایش دهیم.

امیرآبادی‌زاده اذعان داشت: اقتصاد مقاومتی چیزی جز توجه به تولید داخل و بها دادن به آن نیست و لازم نیست که برای تحقق اقتصاد مقاومتی دست به کار سختی زد بلکه باید هر کسی توانمندی‌های خود را باور کند.

وی ادامه داد: در استان کارگاه‌های خانگی متعددی تشکیل شده که زندگی خانوارهای متعددی را می‌چرخاند و اگر همین کارگاه‌های اقتصادی کوچک را در معیار بزرگ‌تری داشته باشیم مشکلات اقتصادی بیشتری حل خواهد شد.

این بانوی کارآفرین یادآور شد: تحقق اقتصاد مقاومتی تنها در گرو باور به آن است و باید به این باور برسیم که مشکلات اقتصادی کشور با اقتصاد مقاومتی حل می‌شود.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها