شناسه خبر :۱۵۵

ایجاداشتغال برای ۱۰۰ نفر با کشت به لیمو/ وعده های فراموش شده مسئولان به کارآفرین باشتی + تصاویر

وجود ظرفیت های لازم و درآمد زایی پرورش گیاه دارویی به لیمو در شهرستان باشت باعث شده که افراد زیادی به سمت کاشت این گیاه معطرروی بیاورند و بتوانند درآمد کسب کنند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی، شهرستان باشت با توجه به آب و هوای مناسب و شرایط اقلیمی خاص یکی از بهترین نقاط  کشاورزی در استان کهگیلویه و بویراحمد و برخی از استان های همجوار برای کشت انواع گیاهان دارویی است.

وجود ظرفیت های لازم و درآمد زایی پرورش گیاه دارویی به لیمو در شهرستان باشت باعث شده که افراد زیادی به سمت کاشت این گیاه معطرروی بیاورند و بتوانند علاوه بر در آمدزایی پرسود،برای جوانان منطقه که به دلیل نبود توسعه در این شهرستان بیکار هستند اشتغال زایی کنند. 

سید وحید درویش پور یکی از جوانان باشتی است که برای بیش از ۱۰۰ شهروند شهر خود ایجاد اشتغال کرده است،به اصرار این پایگاه خبری درویش پور حاضر به مصاحبه شدند بلکه گره از کار این کارآفرین برداشته شود ولی تاکنون ۴ماه از انتشار گزارش مربوط به این مزرعه داروی گیاهی میگذرد ولی هیچ گونه کاری برای وی صورت نگرفته است.

 

درویشپور

سید وحید درویش پور عنوان کرد:در طی این سالها مسئولین فقط بازدیدهای های نمادین میکنند و هیچ یک از مشکلات مربوط به این مزرعه را حل نکرده اند،چندین بار قول وام اقتصاد مقاومتی به من داده اند  ولی هربار به بهانه از دادن این وام طفره رفته اند.

یکی از گله مندی های اساسی این کارآفرین باشتی جاده منتهی به این مزرعه بود که بعدازگذشت یکسال از دستور استاندار محترم به فرماندار و پیگیری های زیاد  آسفالت نشده است و مشکلات بسیار بزرگی برای عبور و مرور و کارگران وجود آورده است،باید دید آیا مسئولان مشکل این کار آفرین باشتی را حل میکنند یا...؟!؟

درویشپور

و حال اردیبهشت از راه رسیده و برداشت به لیمو و استویا و دارویهای گیاهی دیگر در این مزرعه آغاز شده که این روز را با حضور امام جمعه محترم حجت السلام عبدالرحیم عبودی،امام جمعه موقت حجت السلام سید حبیب بلادی،رئیس جهاد کشاورزی جواد شمشیری ،رئیس اداره تبلیغات اکبر ظهرابی و حضور کارگران و شهروندان باشتی جشن گرفته و آغاز کردند.

درویشپور

سید وحید درویش پور تشکر ویژه از امام جمعه شهرستان داشتند که چندین بار از مزرعه بازدید داشته اند و باعث دلگرمی و انگیزه ادامه کار برای این کارآفرین بوده است.

به امید روزی که به کار آفرینان اهمیت بیشتری داده شود تاهم چرخ زندگی این کار آفرینان و هم چرخ زندگی کارگران بچرخد.

 

 

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها