شناسه خبر :۱۴۶

بسیجیان همدان ۶ هزار اصله نهال در خوزستان کاشتند

رئیس بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان اظهار کرد: برای مقابله با پدیده ریزگرد تیمی از بسیجیان این استان نوروز ۹۶ با حضور در خوزستان ۶ هزار اصله نهال کاشتند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی، سرهنگ پاسدار شهرام صادقی  در جمع خبرنگاران افزود: به دنبال درخواست استانداری و سپاه خوزستان، تیمی از بسیجیان توانمند در امر نقشه برداری اقدام به شناسایی و ارزیابی ۲۵ هکتار از کانون های ریزگرد در این استان کرد.
به گزارش ایرنا وی اضافه کرد: با همکاری بسیج و نیروهای بومی و محلی در ۲۵ هکتار بیش از ۶ هزار اصله نهال غرس شد.

وی بیان کرد: با توجه به شرایط این منطقه، نهالی به نام 'شورگز' که سازگار با شرایط محیطی و آب و هوایی خوزستان است در این ۲۵ هکتار کاشته شد.

رئیس بسیج سازندگی سپاه همدان به تشریح فعالیت های این سازمان در سه بخش عمرانی، جهادی و اقتصادی پرداخت و گفت: در حوزه عمرانی ۷۱ طرح محرومیت زدایی سال ۹۵ توسط بسیج سازندگی در استان احداث شد.

سرهنگ صادقی افزود: این طرح ها شامل احداث خانه نیازمندان، خانه بهداشت، مسجد، خانه عالم و مرمت مدارس توسط گروه های جهادی است.

وی اضافه کرد: امسال قرار است ۲۶ طرح محرومیت زدایی از محل اعتبار اختصاصی از سوی قرارگاه خاتم اجرایی شود که شامل آبرسانی به روستاها، ساخت سالن ورزشی، ساخت مسجد، خانه عالم، خانه بهداشت و مدرسه می شود.

رئیس بسیج سازندگی سپاه همدان بیان کرد: در حوزه جهادی گروه های مختلف اقشار بسیج در اردوهای یک، سه، هفت و ۱۰ روزه در مناطق محروم حضور یافتند.
سرهنگ صادقی افزود: سال گذشته ۲ هزار و ۸۹۴ دانشجو و ۲ هزار و ۳۲۳ دانش آموز در ۷۰ روستای محروم استان همدان خدمات رسانی کردند.
وی اضافه کرد: متخصصان حوزه کشاورزی نیز با حضور در روستاها فرایند کاشت، داشت و برداشت محصول را به صورت علمی به روستائیان آموزش دادند.
به گزارش ایرنا وی گفت: ۱۲۵ شبکه بسیج همگام با کشاورز در این استان راه اندازی شده که هر یک از شبکه ها ۲ روستا را پوشش می دهند.
وی یادآوری کرد: ۱۲۷ تیم پزشکی سال گذشته در مناطق محروم حضور یافتند و به صورت رایگان اقدام به ویزیت و درمان بیماران نیازمند کردند.
وی ارائه آموزش های مهارتی به پنج هزار متقاضی و پرداخت ۱۵۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی زودبازده را از دیگر اقدام های صورت گرفته توسط بسیج سازندگی برشمرد.
وی تاکید کرد: با توجه به ظرفیت ها و مزیت های موجود در هر شهرستان بسیج سازندگی اقدام به حمایت از فعالان اقتصادی کرده است.
۱۷ اردیبهشت به نام بسیج سازندگی نامگذاری شده است.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها