شناسه خبر :۱۴۲

افتتاح طرح آبرسانی بسیج سازندگی در ملارد

هفت طرح عمرانی و آبرسانی بسیج سازندگی در روستای محروم محمد آباد قمشلوی ملارد به بهره برداری رسید.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی، فرمانده سپاه سید الشهدا استان تهران گفت: روستای محمد آباد قمشلو تنها روستای کوهستانی دهستان اخترآباد ملارد است که پیش از این اهالی روستا از آب آشامیدنی مناسب بی بهره بودند.

سردار نصیری افزود: بسیج سازندگی از سال گذشته  برای محرومیت زدایی در این روستا هفت طرح عمرانی را اجرایی کرد که از مهمترین آنها طرح احداث مخزن ۶۰ متر مکعبی ذخیره آب در ابتدای روستا و انجام ۶ و نیم کیلومتر لوله کشی آب در این روستا بود.

وی افزود : در بررسی‌های صورت گرفته توسط کارشناسان آبفای روستایی استانداری تهران مبلغ موردنیاز برای اجرای این طرح ،۸ میلیارد ریال اعلام‌شده بود که بسیج سازندگی  به همراه گروههای جهادی موفق شد این طرح مهم را با ۵ میلیارد ریال به بهره برداری برساند.

فرمانده سپاه سید الشهداء استان تهران گفت: گروه جهادی شهید هاشمی هم در این روستا موفق شدند یک واحد مسکونی در زمینی به وسعت ۲۰۰ متر با ۱۲۰ متر بنا را برای یکی از اهالی محروم این منطقه احداث کند که کلید این واحد مسکونی هم به این روستایی اهداء شد.
وی گفت: احداث زمین فوتبال، احداث پارک بازی ، احداث  فضای سبز به وسعت یک هکتارو بازسازی و مرمت مسجد روستا از جمله طرح هایی بود که همزمان با افتتاح طرح آبرسانی در این روستا افتتاح شد.

سردار نصیری افزود:این طرح ها براساس براوردهای صورت گرفته باید با بیش از ۱۲ میلیارد ریال به بهره برداری می رسید در حالیکه  حضور گروههای جهادی علاوه بر سرعت بخشیدن به طرح ها ، با عث شد تنها ۵ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شود و بیش از ۷ میلیارد صرفه جویی صورت گیرد.

روستای محمد اباد قمشلو یکی از روستاههای محروم دهستان اخترآباد در شهرستان ملارد است که ۲۶۰ نفر در آن ساکن است. 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها