شناسه خبر :۱۱۶۲۳

جشنواره و مجمع جهادگران؛تقویت و نمایش حرکات جهادی

جشنواره ملی جهادگران می تواند تفکر جهادی را گسترش دهد/مجمع جهادگران به منظور تحقق شبکه سازی و تقویت حرکت های جهادی از طریق همین امر شکل گرفته است
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی؛ محمد زهرایی در جریان نشست خبری سومین جشنواره ملی جهادگران اظهار کرد: در ابتدا باید از تلاش های سازمان بسیج دانشجویی در راستا حمایت و هدایت گروه های جهادی دانشجویی در ریل مسئله محوری تشکر کرد.
وی ادامه داد: در برهه ای قرار داریم که جبهه استکبار با همه ابزار های خود به میدان آمده، پیگیری طرحی به نام معامله قرن و اجماع همه ایادی خود به منظور فشار به ایران اسلامی گواه ان مدعاست.
زهرایی ادامه داد: از حیث فناوری، پشتیبانی و نظامی جبهه حق و مقاومت برابری ریاضی با جبهه باطل ندارد اما آنچه باعث پیروزی جبهه حق می گردد عنصر ایمان است.

وی توضیح داد: جنگ فعلی جنگ اراده هاست، وعده قرآن آن است که تنها مستضعفین وارثان زمین خواهند بود بنابراین هرچه دشمن در معالات دنیایی قوی تر گردد اما پیروزی با مستضعفین عالم است. وی توضیح داد: جنگ فعلی جنگ اراده هاست، وعده قرآن آن است که تنها مستضعفین وارثان زمین خواهند بود بنابراین هرچه دشمن در معالات دنیایی قوی تر گردد اما پیروزی با مستضعفین عالم است. وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: گروه های جهادی در این عرصه سختی های زیادی همچون جهادگران در عرصه دفاع، متحمل می شوند از طرفی مطابق فرمایش رهبری عمل انها عبادت است.

زهرایی اظهار کرد: امروزه جهادگر و جهادگری با مفاهیمی همچون بن بست شکنی و البته تحمل ساختار شکنی از سوی دیگران عجین شده اما در هر صورت این جهادگر است که به منظور حل مشکلات کشور کمر همت بسته و به مسیر خود ادامه میدهد؛ در واقه جهادگران چه گروهی و چه تنها به میدان زده و مقابل همه مشکلات می ایستند.

وی ادامه داد: جهادگران با ویژگی هایی که دارند عناصری هستند که در چهارچوب بیانیه گام دوم می توانند تحقق دولت اسلامی را چندین گام جلو انداخته و به سر منزل مقصود برسانند؛ حرکت جهادی از جنس رهبری . فرماندهی است چرا که خود نوکر ملت و ملت را ولی نعمت خود می داند بنابراین سعی دارد در جهت حل نظام مسائل کشور گام برداشته و تلاش کند.

وی تشریح کرد: رهبری در پیام نه بندی خود خطاب به گروه های جهادی بر نمایش هنرمندانه حرکت های جهادی تاید کردند، جشنواره جهادگران در واقع مبتنی بر این تاکید رهبری در دوره سوم رویکردی جدی تر ی پیدا کرده و از طرفی تراز فهالیت جهادی را به دنبال خود به سمت خبرگی کشده است.

زهرایی گفت: جشنواره ملی جهادگران می تواند آن دسته از جوانانی که در حرکات جهادی قرار ندارند را مخاطب خود قرار داده و تفکر جهادی را بسط و گسترش دهد.

مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور با اشاره به تشکیل مجمع جهادگران کشور در روزهای آتی، توضیح داد: مجمع جهادگران به منظور تحقق شبکه سازی و تقویت حرکت های جهادی از طریق همین امر شکل گرفته است؛ ساختار ان به این شکل است که در هر شهرستان شورایی به نام شورای جهادی متشکل گروه های جهادی آن شهرستان شکل گرفته و اقدام به انتخاب هیئت رئیسه می کنند پس از ان در مرکز ایستان ها مجمع جهادیاستان را تشکیل داده و به این شکل بستر تشکیل مجمع جهادی کشور متشکل از نمایندگان ۵۰۰ شورای جهادی شهرستانی و مجامع استانی جهادگران را مهیا می سازند.

وی در پایان اذعان کرد: مجمع جهادی سعی دارد در راستا ماموریت خود یعنی بلند کردن بارهای به زمین مانده کشور، زنده کردن امید وعمومی کردن تفکر جهادی همچنین مقابله با محرومیت زدایی در ریل درست حرکت کرده و گام هایی به سوی پیشرفت بردارد

گفتنی است مجمع جهادی کشور ۵ شنبه پیشرو با حضور جهادگران استان های مختلف کشور به میزبانی سازان بسیج سازندگی تشکیل و برای دوره دو ساله هیئت رئیسه جدید اتخاب می نماید.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها