مسئول سازمان بسیج سازندگی استان اردبیل
شناسه خبر :۱۱۵۶۹

۱۰درصد از مشاغل کشور مربوط به حوزه مشاغل خانگی است

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان گفت: در حال حاضر۱۰درصد از مشاغل کشور مربوط به حوزه مشاغل خانگی است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی؛ سرهنگ پیرجاهد مسئول سازمان بسیج سازندگی استان در جلسه دست اندرکاران مشاغل خانگی در صداوسیمای مرکز اردبیل گفت: در حال حاضر۱۰درصد از مشاغل کشور مربوط به حوزه مشاغل خانگی است در حالی که در کشورهای توسعغه یافته مثل چین این میزان ۶۲درصد و در کره جنوبی نیز ۵۲درصد است.

سرهنگ پیرجاهد از حمایت همه جانبه سازمان بسیج سازندگی از مشاغل خرد وخانگی خبرداد و گفت: این سازمان در حوزه تامین منابع مالی یا همکاری کمیته امداد  و در بخش آموزش نیز با همکاری سازمان فنی و حرفه ای توانسته برای جوانان زمینه اشتغال فراهم کند.

مدیر کل صداوسیمای مرکز اردبیل هم اعتماد به نفس، اراده قوی وهمت بالای تولید کنندگان حوزه مشاغل خانگی را ستودنی دانست وگفت: در شرایط اقتصادی فعلی سرپا ماندن حتی یک شغل هم برای کشور مهم است و صداوسیمای مرکز  اردبیل هم در تلاش است با ساخت برنامه های مختلف و شناساندن تولیدات این حوزه زمینه رونق کسب و کارهای خانگی در استان را فراهم کند.

دشتی مدیر کل کیمته امداد امام خمینی(ره) استان هم در این جلسه گفت: رویکرد کمیته امداد توانمند سازی وخودکفایی افراد تحت پوشش است و به همین منظور کمیته امداد برای حمایت از فرشبافان تحت پوشش این نهاد تمامی تولیدات این افراد را به صورت تضمینی خرید می کند.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها