شناسه خبر :۱۱۵۰۱

بسیج سازندگی بازوی اشتغال روستایی

بسیج سازندگی با تسهیل ایجاد صندوق‌های کارآفرینی در راستای تجمیع سرمایه‌های خرد توانسته است ۲۵۰ فرصت شغلی در مناطق روستایی ایجاد کند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی؛ مسئول بسیج سازندگی سپاه روح الله استان مرکزی گفت : تاکنون ۴۵۰ صندوق کارآفرینی در نقاط روستایی استان با تسهیل گری بسیج سازندگی به همت مردم ایجاد شده که ۲۵۰ فرصت شغلی به دنبال داشته است.

محترمی افزود : صندوق‌های کارآفرینی در راستای تجمیع سرمایه‌های خرد شکل می‌گیرد و در مشارکت اجتماعی ، فرهنگی هرچه بیشتر افراد به ویژه در مناطق روستایی مؤثر است و ایجاد واحدهای تولیدی و اشتغال را به همراه دارد.

به گفته وی ، بسیج سازندگی استان به شکل تسهیل گر در نقاط شهری و روستایی حضور دارد و برای ایجاد کسب و کارهای کوچک اقدام و در این زمینه صندوق‌های خرد خانگی و محلی تأسیس می‌کند.

مسئول بسیج سازندگی سپاه روح الله استان مرکزی گفت:  ۴۰ تسهیل گر آموزش دیده و توانمند بسیج سازندگی استان در جذب مشارکت‌های مردمی مشغول به فعالیت هستند و شیوه ایجاد صندوق کارآفرینی را در مناطق روستایی و شهری به افراد و خانواده‌ها آموزش می‌دهند و تا به نتیجه رسیدن صندوق در کنار آن‌ها هستند.

بسیج سازندگی به فرمان مقام معظم رهبری سال ۱۳۷۹ آغاز به کار کرد و به دنبال آن هم اردوهای جهادی با اعزام دانش‌آموزان و دانشجویان در ایام تعطیلات به مناطق محروم با هدف محرومیت زدایی راه‌اندازی شد.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها