شناسه خبر :۱۱۴۸۶

۱۳۰۰ گروه جهادی برای خدمت در مناطق محروم استان گیلان سازماندهی شد

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه استان گیلان گفت: هزار و ۳۰۰ گروه جهادی در گیلان برای خدمت در مناطق محروم استان سازماندهی شدند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی؛ احمد ابراهیمی از اعزام گروه‌های جهادی در حوزه‌های مختلفی نظیر ساخت مسکن، ارائه خدمات پزشکی و نظایر آن به روستاهای محروم سراسر گیلان خبر داد و اظهار داشت: هم‌اینک چیزی حدود هزار و ۳۰۰ گروه جهادی در گیلان برای خدمت در مناطق محروم و کم‌برخوردار سازماندهی شده‌اند.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه استان گیلان اجرای طرح بسیج همگام با کشاورز توسط مهندسین کشاورزی را نمونه‌ای از فعالیت‌های جهادی و سازمان‌یافته سپاه خواند و عنوان کرد: جامعه پزشکی نیز همانند جامعه مهندسان کشاورزی در تمام طول ایام سال برنامه‌های جهادی مشخصی را در روستاهای محروم گیلان دنبال می‌کنند.

ابراهیمی نقش فعال گروه‌های جهادی جامعه پزشکان و بسیج دانشجویی در بخش معاینه، درمان و ویزیت رایگان بیماران نیازمند در مناطق دورافتاده را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: هر کسی که برای شرکت در این اردوهای جهادی تمایل دارد می‌تواند به سازمان بسیج جامعه پزشکی استان گیلان مراجعه کند.

وی سازماندهی داوطلبان و ارائه خدمات لازم پزشکی هدفمند و برنامه‌ریزی شده به روستائیان نیازمند را تنها بخشی از فعالیت‌‌های انواع گروه‌های جهادی سپاه و بسیج استان گیلان تلقی کرد و ابراز داشت: بسیج ظرفیت‌های بسیار زیادی برای شناسایی معضلات و آسیب‌‌‌‌ها دارد که می‌توان از آن به بهترین نحو ممکن استفاده کرد.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه استان گیلان با بیان اینکه هم‌اینک مجموعاً بالغ بر ۳۰۰ گروه شناسنامه‌دار در این استان برای خدمات جهادی در تمامی حوزه‌ها ثبت شده‌اند اظهار داشت: ساخت و تعمیر منازل مسکونی روستائیان به‌ویژه در نقاط صعب‌العبور استان گیلان در صدر برنامه‌های گروه‌های جهادی سپاه و بسیج قرار دارد.

ابراهیمی توافقات شکل‌گرفته بین بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان، کمیته امداد و سازمان بهزیستی جهت ساخت منازل مسکونی ویژه خانوارهای تحت پوشش نیازمند را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: تعداد زیادی از این واحدهای مسکونی در ایام‌الله دهه مبارک فجر امسال به بهره‌برداری رسیده و به صاحبانشان تحویل داده می‌شود.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان با تأکید بر ضرورت تعامل با سایر نهادها و دستگاه‌های برای رفع چهره محرومیت از استان گیلان گفت: بسیج سازندگی جهت ارائه خدمت به مردم، آماده همکاری با تمام دستگاه‌ها است و می‌تواند از دورترین نقاط تا مناطق شهری خدمات لازم را با حضور گسترده بسیجیان به مردم شریف گیلان ارائه دهد.

وی تأمین مقادیری از منابع و اعتبارات مورد نیاز جهت ساخت و تکمیل واحدهای مسکونی با استفاده از ظرفیت‌های خیران و بسیجیان را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: گروه‌های جهادی بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان در فرآیند ساخت منازل و واحدهای مسکن محرومان استان همواره همکاری و مشارکت بسیار فعالی داشته‌اند.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها