مسئول بسیج سازندگی خبر داد:
شناسه خبر :۱۱۴۰۹

تشکیل قرارگاه امداد رسانی بسیج/ اقدامات جدید بسیج برای امداد رسانی به مناطق سیل زده

سرهنگ زهرایی گفت:تاکنون روزانه ده هزار پخت غذای گرم،توزیع ۱۵۰۰بسته معیشتی، تهیه وتوزیع هزار قلم کلای ضروری گرمایشی، ۱۲ هزار تخته پتو و حضور ۷۰ گروه جهادی بسیج به تعداد ۳۵۰۰ نفر و ۱۰تیم ویژه پزشکی انجام شده است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی؛ محمد زهرایی مسئول بسیج سازندگی گفت: از روزگذشته با بازدید سردارسلیمانی ریاست سازمان بسیج مستضعفین همراه با فرماندهان سپاه های استانی کرمان، خراسان جنوبی وسیسنان وبلوچستان در بازدید ازمناطق و روستاهای سیل زده مناطق کنارک و دشتیاری؛ با حضور سپاهای استان های قرارگاه امداد رسانی بسیج را تشکیل داده و تصمیمات زیر اتخاذ شد که به شرح زیر می باشد:

۱-سپاه های کرمان و خراسان جنوبی و بنیادتعاون بسیج ماشین آلات ودستگاه های سنگین مورد نیاز را برای ترمیم جاده های تخریب شده و مزارع و بندهای خاکی به سپاه سلمان ارسال کنند.
۲-تیم های تخصصی بسیج کشاورزی با همکاری منابع طبیعی براوردها و راهکارها واقدامات فوری را درمناطق به عمل آورند.
۳-آشپزخانه ها و نانوایی از سپاه های اصفهان،خراسان جنوبی،کرمان و فارس به ظرفیت موجود اضافه و پخت غذای گرم به ۴۰ هزار پرس در روز برسد.
۴-اقلام ضروری گرمایشی وخشکبار که توسط سپاه ها در سطح کشور در حال جمع آوری است بفوریت به سپاه سلمان ارسال و درحداقل زمان با برنامه مشخص به همه روستاییان تحویل شود.
۵-گروهای جهادی تخصصی بسیج با هماهنگی بسیج سازندگی و بنا به نیاز اعزام شوند واز گروه های عمومی هم استان استفاده شود.
۶-بنیادتعاون بسیج و بسیج جامعه پزشکی در ویزیت وادامه درمان رایگان مردم روستاها اقدام کنند و دو بیمارستان صحرایی وتیم های جدید پزشکی همراه با دارو و امکانات کامل درمنطقه مستقرشوند.

وی افزود: تاکنون روزانه ده هزار پخت غذای گرم، توزیع ۱۵۰۰بسته معیشتی، تهیه وتوزیع هزار قلم کلای ضروری گرمایشی، ۱۲ هزار تخته پتو و حضور ۷۰ گروه جهادی بسیج به تعداد ۳۵۰۰ نفر و ۱۰تیم ویژه پزشکی انجام شده است.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها