شناسه خبر :۱۱۲۸۸

گروه‌های جهادی نفَس انقلاب هستند.

رئیس بنیاد مستضعفان: گروه جهادی را باید در مکتب صبر، استقامت، بصیرت و دفاع از ولایت، نفَس انقلاب و شور و نشاط بدانیم.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی؛ آقای پرویز فتاح در نشست هم اندیشی با جمعی از گروه‌ها وتشکل‌های مردمی و جهادی افزود: همه ما، سرباز انقلاب هستیم و باید در این راه جان فشانی کنیم.
وی بر حمایت از گروه‌های جهادی تاکید کرد و گفت: توانمندسازی مناطق محروم، آبادانی مناطق و ایجاد زیرساخت‌های و اشتغال، حائز اهمیت است و اینجا، اهمیت کار گروه‌های جهادی نمایان می‌شود.
آقای فتاح با بیان اینکه گروه‌های جهادی به مومن بودن و خالصانه عمل کردن مشهور هستند، افزود: در سیل و زلزله در مناطق مختلف کشور، این روحیه را دیدیم که یادآور دفاع مقدس بود.
وی اضافه کرد: این روحیه خالصانه و خدمت صادقانه، همیشه در ذهن مردم باقی خواهد ماند و اگر این روحیه از کار جهادی حذف شود، همه چیز حذف خواهد شد.
رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه گروه‌های جهادی، کم هزینه‌ترین و موثرترین اقدامات را در مناطق کم برخوردار انجام می‌دهند، گفت: باید از این گروه‌ها حمایت شود چرا که هر جا گروه‌های جهادی کاری انجام داده اند تاثیرات مفید آن نمایان است.
آقای فتاح با اشاره به اینکه، رویکرد ما جوانگرایی است، افزود: تا پایان سال در بنیاد مستضعفان بازنشسته نخواهیم داشت.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در برخی مناطق محروم از جمله قله گنج گفت: این اقدامات، خوب، اما قابل نقد است.

فتاح با بیان اینکه دشمن بر روی مطالبات مردم برنامه ریزی کرده است، افزود: دشمن اقدامات خود را از شمال تهران آغاز نکرد بلکه مناطق محروم و حاشیه‌ای را، هدف قرار داد.
وی اضافه کرد: اقدامات ما باید از همین مناطق آغاز شود و حضور گروه‌های جهادی در مناطق محروم و حاشیه ای، باید به عنوان التیام باشد.
رئیس بنیاد مستضعفان با تاکید بر اینکه، ما فراجناحی عمل می‌کنیم و چتر بنیاد گسترده خواهد بود، گفت: امکانات زیادی در بیناد مستضعفان وجود دارد که باید در اختیار محرومان قرار گیرد.
فتاح با بیان اینکه این گروه‌های جهادی در هیچ جای دنیا وجود ندارند، افزود: بنیاد می‌تواند با امکاناتی که در اختیار دارد از گروه‌های جهادی برای رسیدگی به مناطق محروم حمایت کند.
وی ادامه داد: املاک زیادی در اختیار بنیاد است که باید با کار کارشناسی و برنامه ریزی در اختیار محرومان قرار گیرد.
رئیس بنیاد مستضعفان گفت: ما در پی افزایش کمیت و بالا بردن کیفیت کار‌های خود هستیم و حتماً بخشی از کار‌های جهادی بنیاد، می‌تواند دانش بنیان باشد.
آقای فتاح با بیان اینکه بنیاد مستضعفان دو بال دارد، افزود: یکی تولید و اقتصادی و دیگری بنیاد علوی است.
وی با تاکید بر اینکه نباید در این شرایط کارخانه‌های تولیدی تعطیل شوند بلکه باید ایرادات آن حل شود، گفت: سعی ما این است که منافع کارخانه‌های تولید را به سمت بنیاد علوی و برای حل و فصل مشکلات مردم سوق دهیم.
آقای فتاح با تاکید بر اینکه، اصلا نگران تحریم‌ها نیستیم، افزود: اگر روزی به علت تحریم ها، اقلامی به طور نمونه پیچ، کمیاب و کار‌های بنیاد تعطیل شود، بنده باید توبیخ شوم.
رئیس بنیاد مستضعفان اضافه کرد: تحریم‌ها کوچک‌تر از آن است که در مقابل اراده و ایمان ملت و جوانان غلطی بکند.
وی با تاکید بر اینکه نباید در این شرایط تولید کارخانه‌ای مختل شود، گفت: بلکه باید بهره وری تولید افزایش یابد ضمن اینکه نباید در بنیاد مستضعفان طرحی نیمه تمام باقی بماند.
آقای فتاح افزود: باید طرح‌های علوی از جمله ساخت بیمارستان، خانه بهداشت و مسکن با سرعت به پایان برسد.
وی بابیان اینکه کار‌های موثری برای مناطق محروم می‌توانیم انجام دهیم، گفت: بنیاد علوی باید درمناطق محروم رویکرد محرومیت زدایی، با نگاه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی داشته باشد.
در این مراسم تعدادی از نمایندگان گروه‌های جهادی، نقطه نظرات، پیشنهاد‌ها و انتقادات خود را مطرح کردند.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها