شناسه خبر :۱۱۲۸۷

مدرسه دار شدن چند روستای الیگودرز با مشارکت بسیج و سپاه

با پیگیری مسئول گروه جهادی خدمت رسانی محرومین و مشارکت نیروی هوا فضای سپاه چندین روستای محروم شهرستان الیگودرز مدرسه دار شدند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی، ابوذر روندی در الیگودرز، بیان داشت: در فروردین ماه سال جاری، پس از واقعه تلخ سیل شهرستان پلدختر، به صورت خودجوش با جمعی از دوستان عازم پلدختر شدیم و توفیق کمک به مردم سیل زده برایمان حاصل شد.

وی خاطرنشان کرد: جمع‌آوری گل و لای منازل مردم آسیب دیده، با مشارکت اقشار مختلف جامعه اعم از سپاه، بسیج، ارتش، گروه‌های مردمی و نهادهای مسؤول، صورت پذیرفت تا وحدت و همدلی در میان مردمان ایران عزیز، بار دیگر در برگه و تقویم خاطرات انقلاب ثبت شود.

مسؤول گروه جهادی خدمت‌رسانی محرومین بیان داشت: از آن پس، به پیشنهاد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بر اساس تجربه همکاری در زلزله سرپل ذهاب استان کرمانشاه، کار ساخت منازل روستایی و مدارس آسیب دیده در دستور کار قرار داده شد و با مشارکت خیرین این کار در حال انجام است.

روندی با بیان اینکه چندی قبل در بازدید از یکی از مناطق شهرستان الیگودرز مطلع شدیم جمعی از دانش آموزان به علت نداشتن مکان مناسب، از ادامه تحصیل محروم مانده اند، افزود: کوهستانی بودن و صعب العبور بودن محل روستا، امکان انتقال کانکس آموزشی به صورت زمینی را برای اداره کل نوسازی مدارس مسدود کرده بود.

وی ادامه داد: تصمیم گرفتیم تا این کانکس‌ها را به صورت هوایی منتقل نماییم، در همین راستا طی مکاتبه و با موافق فرماندهی محترم نیروی هوا فضای سپاه پاسداران به یک تیم پروازی مجرب ماموریت داده شد تا این کار انجام شود.

مسؤول گروه جهادی خدمت‌رسانی محرومین تصریح کرد: طی دو روز گذشته کانکس‌ها به صورت زمینی توسط اداره کل نوسازی مدارس استان لرستان، تا نزدیکترین نقاط به صورت زمینی حمل شد.

روندی با بیان اینکه در روز اول ماموریت، شرایط جوی نامساعد بود و امکان انتقال هوایی مهیا نشد، گفت: در روستاهای هدف، حتی امکان نشستن هلی کوپتر نبود، اما با تخصص و شجاعت خلبانان غیور نیروی هوا فضای سپاه، در روز دوم، کانکس‌های ۲تنی جابجا شدند.

وی خاطرنشان کرد: کار بسیار سخت و نفس گیر بود، اما لحظه کم شدن ارتفاع هلی کوپتر و قرار گرفتن کانکس بر روی زمین، تصویر شور و اشتیاق دانش آموزان محروم این روستاها، خستگی کار را از تن بیرون می کرد.

مسؤول گروه جهادی خدمت‌رسانی محرومین اظهار داشت: مردم محروم این روستاها از روی زمین تصاویر این محبت سپاه را ثبت نمودند و ارسال کرده اند، از اینکه سعادتی شد تا در انجام این حرکت انسان دوستانه سهیم باشیم و قدمی برداریم، خدا را شاکریم، امیدواریم در این مدارس دانش آموزانی تربیت شوند که سربازانی ولایتمدار و انقلابی برای ایران اسلامی باشند.

روندی گفت: به عنوان عضو کوچکی از جامعه ی بزرگ گروه‌های جهادی و به نمایندگی مردمان و دانش آموزان این نقاط محروم، از حسن همکاری و دغدغه نیروی هوا فضای سپاه و خصوصا کادر پرواز تشکر می‌نمایم.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها