در راستای محرومیت زدایی از مناطق محروم انجام شد؛
شناسه خبر :۱۱۲

راه اندازی اردوهای جهادی حقوقی/ ارائه رایگان خدمات حقوقی به روستاییان

برای اولین بار گروه جهادی حقوقی، فرهنگ و مدیریت جهادی برای ارائه مشاوره حقوقی متشکل از ۵حقوقدان در مناطق محروم روستایی بخش احمدآباد حضور پیدا کردند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی، سید کاظم هاشمی در گفتگو با خبرنگار ما  در رابطه با ایجاد گرو جهادی حقوقی عنوان کرد: در راستای تبیین بیانات مقام معظم رهبری در خصوص رسیدگی به مناطق محروم با هدف کاهش دعاوی قضایی، ارتقای دانش حقوقی و عدم مراجعه روستائیان به شهر تیم حقوقی این گروه ایجاد شده است.

وی ادامه داد: این موسسه با حضور در روستای دلبران از توابع بخش احمدآباد شهرستان مشهد در قالب مشاوره و آموزش مسائل مبتلابه قضایی به ارائه خدمات پرداختند.

این کارشناس مسائل حقوقی در زمینه مشاوره های مطرح شده بیان کرد: حدود هشت ساعت کارشناسان ما در مسجد روستا حضور داشتند و خدمات مشاوره ای به روستایی دادند،که غالب موضوعات مطرح شده در زمینه دعاوی خانواده، زمین و املاک، منابع طبیعی و ثبتی بود.

 

مسئول گروه جهادی حقوقی ابراز کرد: تصمیم گرفته شده که در آینده ای نزدیک در اکثر روستاهای خراسان رضوی خدمات جهادی حقوقی به مردم ارائه شود.

گفتنی است موسسه فرهنگ و مدیریت جهادی در یکسال اخیر از طریق فضای مجازی و حضور در دفتر موسسه به بیش از دو هزار و ۸۰۰نفر که غالبا از خانواده ایثارگران، شهدا، مددجویان بهزیستی و کمیته امداد بودند در کلیه موضوعات قضایی بصورت رایگان ارائه خدمات کرده اند/مشهد پیام.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها