شناسه خبر :۱۱۰۲

فرش قرمز رودباریها برای سرمایه گذاران صنایع تبدیلی

رئیس شورای کشاورزی رودبارجنوب گفت: سرمایه گذاران جهت ایجادصنایع تبدیلی وبسته بندی کنجد به شهرستان رودبار عزیمت کنند و می توانند از تحصیلات جهت ایجاد صنایع تبدیلی استفاده کنند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی به نقل از رودبار ما، نبود صنایع تبدیلی و جانبی در بخش کشاورزی اصلی‌ترین مشکل کشاورزان درشهرستان رودبارجنوب محسوب می‌شود و باید در این باره چاره‌اندیشی کرد تا مشکل کشاورزان در این‌ باره حل شود و ارزش افزوده تولیدات کشاورزی افزایش یابد.

 

    کنجد مهمترین محصول زراعی شهرستان رودبارجنوب است که برداشت آن از هفته گذشته در این شهرستان آغاز شده است. و این در حالی است که شهرستان رودبارجنوب رنبه دوم سطح زیر کشت کنجد در کشور را دارد اما از نبود صنایع تبدیلی و فرآوری رنج می برد و این محصول بدون فرآوری و به صورت مستقیم در بازار عرضه می‌شود و یا اینکه توسط دلالان خریداری و در دیگر استانها فرآوری می شود و با قیمت های بسیار بالا به فروش می رسد.  

 

نبود صنایع تبدیلی اصلی‌ترین مشکل کشاورزان است

 

  ناوکی رئیس شورای کشاورزی شهرستان رودبارجنوب در این رابطه با بیان اینکه شهرستان رودبار رتبه دوم کاشت کنجد را در سطح کشور به خود اختصاص داده است،گفت: متاسفانه صنایع تبدیلی در شهرستان وجود ندارد.

 

 وی ادامه داد: با توجه به سطح زیر کشت و تولیدی که در این شهرستان است از سرمایه گذاران دعوت می کنم که جهت ایجاد صنایع تبدیلی و بسته بندی کنجد به شهرستان رودبار عزیمت کنند و از تسهیلات جهت ایجاد صنایع تبدیلی استفاده کنند.  

 

    رئیس شورای کشاورزی شهرستان رودبارجنوب بیان داشت:با توجه به آب وهوای مناسب، این محصول توانسته است زمینه رشد اقتصادی و تحول در اقتصاد خانوار را در شهرستان ایجاد کند.  

 

  شهرستان رودبارجنوب در ۳۳۰کیلومتری جنوب استان کرمان واقع شده است و این شهرستان با توجه به موقعیت جغرافیای مناسب  رتبه نخست تولید حنا و کنجد در کشور را به خود اختصاص داده است.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها