مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان مطرح کرد؛
شناسه خبر :۱۰۷۹۷

ارائه خدمات بسیج سازندگی استان به بیش از ۶۷ هزار نفر در هفت ماه گذشته/ تحویل ۲۴۴ پروژه هدیه رهبری به مردم استان کرمان در هفته بسیج

مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان گفت: طی هفت ماه گذشته در مباحث جغرافیایی اردوهای جهادی دانشجویی، متخصصین و محلات به ۶۷ هزار و ۷۱۱ نفر ارائه خدمات داشته ایم که اقدامات صورت گرفته شامل مرمت و ساخت خانه محرومین، تکمیل حسینیه، مرمت وبازسازی مدرسه، تکمیل خانه بهداشت و خانه عالم بوده است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی، سرهنگ حجت الله پاداش ضمن گرامیداشت هفته بسیج و چهلمین سالروز تشکیل بسیج گفت: مقام معظم رهبری در اردیبهشت ماه سال ۱۳۷۹ در دیداری با فرماندهان و مدیران ارشد سپاه و بسیج داشتند فرمودند” در سه ماه تابستان که دانش آموزان بیکار هستند ساماندهی شوند و با هماهنگی دفتر مناطق محروم ریاست جمهوری و جهاد سازندگی اقداماتی در جهت محرومیت زدایی انجام شود”.

وی ادامه داد: در تیر ماه همان سال نامه ای به رئیس جمهور وقت زده شد و بر اساس آن ابلاغ گردید که طرح بسیج سازندگی با استفاده از حضور و نشاط جوانان به منظور سازندگی کشور به دستور ایشان فراهم شد و به نوعی دولت را نسبت به طرح جدید ارائه شده متوجه کردند تا کارها عملیاتی شود.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان افزود: سال ۱۳۸۰ نیز مقام معظم رهبری در سخنرانی شان در فروردین ماه عنوان کردند که سال گذشته ما تجربه کوچکی داشتیم و کاری را به دوستان جهادی ابلاغ کردیم که بسیار اثر بخش و شگفت آور بود.

سزهنگ پاداش با اشاره به ابلاغ قوانین و اختیارا بسیج سازندگی در سال ۱۳۸۶ در مجلس تصریح کرد: دولت هم هئیت وزیران برنامه آئین نامه اردوهای جهادی و هجرت را تصویب و اجرا کرد؛ بنابراین با توجه به رویکردی که در بسیج و سپاه وجود دارد نسبت به محرومیت زدایی اقدام شد.

این مقام مسئول بیان کرد: امام راحل در زمینه محرومیت زدایی فرموده اند “به همه در کوشش رفاه طبقات محروم وصیت می کنم که خیر دنیا و آخرت شما در رسیدگی به امور محرومان است” همچنین مقام معظم رهبری نیز فرموده اند ” اگر میلیاردها هزینه کنید اما نسبت به حقوق محرومان بی توجه باشید هیچ چیز عاید انقلاب نخواهد شد”.

وی با بیان اینکه رسیدگی به محرومین در نگاه بزرگان امری بسیار مهم است که متأسفانه در برخی مناطق مغفول مانده است، ابراز کرد: مقام معظم رهبری در جمع جهادگران در شهریور ماه ۱۳۸۹ فرموده اند” حضور یک جوان مومن و متدین در یک مجموعه روستایی در بین جوانان و مردم، آنها را به دین، انقلاب و معنویت سوق می دهد”.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان افزود: یکی از موضوعات سپاه و بسیج مسئله عمق بخشی داخلی در جهت برقراری امنیت پایدار و کمک به کارآمدی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

سرهنگ پاداش با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب و دیدار اخیر مقام معظم رهبری با جهادگران و فرماندهان سپاه و بسیج گفت: پایه ریزی و شاکله وجودی بسیج سازندگی محورهای مختلفی دارد که در حوزه محرومیت زدایی کارهای زیادی در بستر بسیج سازندگی با استفاده از نیروهای بسیجی صورت گرفته است.

این مقام مسئول اظهار کرد: طی دو سال گذشته در جهت ساماندهی گروه های جهادی و به ویژه محله محور اقدام کرده ایم؛ به این معنی که در بازه زمانی مشخص گروه های جهادی در یک منطقه هدف قرار می گیرند و در تمامی موضوعات مرتبط با محرومین اعم از زیر ساخت، عمرانی، پزشکی و … فعالیت می کنند.

وی ادامه داد: طی هفت ماه گذشته در مباحث جغرافیایی اردوهای جهادی دانشجویی، متخصصین و محلات به ۶۷ هزار و ۷۱۱ نفر ارائه خدمات داشته ایم که اقدامات صورت گرفته شامل مرمت و ساخت خانه محرومین، تکمیل حسینیه، مرمت وبازسازی مدرسه، تکمیل خانه بهداشت و خانه عالم بوده است.

سرهنگ پاداش عنوان کرد:  از بهمن ماه سال گذشته به مناسب چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی سازمان بسیج مستضعفین ۴۰ هزار پروژه زود بازده را آغاز کرده که تا بهمن ماه سال جاری ادامه پیدا می کند که به استان کرمان هزار و ۲۲۴ پروژه ابلاغ شده است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه در حال حاضر هزار و ۵۶۴ پروژه عمرانی در دست ساخت داریم، ابراز کرد: که از این تعداد ۲۴۴ پروژه در هفته بسیج به عنوان هدیه مقام معظم رهبری تحویل مردم داده می شود.

این مقام مسئول اظهار کرد: شاخص ترین پروژه های ما ۷۴۶ واحد مسکونی است که با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) انجام می دهیم که بالای ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و تعدادی از این واحدها را در هفته دفاع مقدس و تعدادی دیگر در هفته بسیج تقدیم عزیزان می شود.

وی با اشاره به اینکه بازسازی ۳۲۶ واحد خانه محروم که بخشی از این واحدها مربوط به شهرستان حمیدیه است توسط بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان انجام شده، تصریح کرد: تا کنون ۲۱۰ واحد مسکونی در شهرستان حمیدیه مرمت و بازسازی و ۲۸ واحد نیز تا پایان آذر ماه تحویل مردم خواهد شد که این اقدام برگ زرینی برای استان کرمان است.

سرهنگ پاداش بیان کرد: نسبت به راه اندازی سه کارگاه اشتغال خانگی در استان، مرمت و بازسازی ۴۶ مسجد،۱۳ خانه عالم انجام شده و جهت ساخت ۳۰۰ واحد مسکونی برای مددجویان بهزیستی استان کرمان رایزنی صورت گرفته است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان یاد آور شد: کمک به دولت در راستای مبارزه با ملخ صحرائی از جمله اقدامات سال جاری بسیج سازندگی سپاه استان بود که ما با استفاده ۲۸ خودرو کمک دار و با کمک گیری از ۲۲۰ نیروی مردمی جهادی توانستیم بیش از بیست هزار هکتار را پاکسازی کنیم.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها