مسئول سازمان بسیج سازندگی كشور:
شناسه خبر :۱۰۷۸۸

بصیرت و معنویت دو ویژگی و مولفه بسیج است

سرهنگ محمد زهرایی بصیرت و معنویت را از مولفه های بسیج عنوان کرد و گفت: هر چه درون سپاه و بسیج معنویت توسعه پیدا کند و بر غنای معنوی بسیجیان افزوده شود، بصیرت نیز افزایش پیدا خواهد کرد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی، به نقل از برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو در خصوص هفته بسیج و خودآگاهی تاریخی و دشمن شناسی بسیج با سرهنگ محمد زهرایی مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور به صورت تلفنی گفتگو کرد.

محمد زهرایی در آغاز با بیان اینکه بسیج یکی از دستاوردها و مولود انقلاب اسلامی است، گفت: از یک طرف، ماهیت بسیج از یک طرف به انقلاب اسلامی گره خورده است و از سوی دیگر وقتی از بسیج سخن می گوییم از یک شبکه عظیم نیروی انسانی مردمی سخن می گوییم و در حقیقت سخن از بسیج، سخن از مردم است.

وی بیان کرد: آن دسته از مردمی که دغدغه بیشتری نسبت به مسائل انقلاب دارند و به عنوان لکوموتیو حرکت می کنند و بقیه را نیز به حرکت وا می دارند، بسیجیان هستند و در حقیقت مولفه پیش روندگی انقلاب در بسیج، تبلور پیدا می کند و به همین دلیل در جای جای انقلاب اسلامی، بسیجیان عزیز در هر مقطع از تاریخ، برگ زرینی بر تاریخ انقلاب افزودند.

مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور به اقدامات بسیج در طول چهل سال انقلاب اسلامی اشاره و بیان کرد: در طول هشت سال دفاع مقدس، لشکر بسیجیان و گردان های این عزیزان، خودجوش تشکل پیدا می کنند و مقابل متجاوزین تا دندان مسلح ایستادند و شاهد هستیم چه اتفاقات خوبی رخ داد. امروز نیز همراه با مردم است زیرا اساسا از جنس مردم است و در همه امور به ویژه سازندگی در قالب اردوهای جهادی فعالیت می کند.

وی بصیرت و معنویت را از مولفه های بسیج عنوان کرد و افزود: هر چه درون سپاه و بسیج معنویت توسعه پیدا کند و بر غنای معنوی بسیجیان افزوده شود، بصیرت نیز افزایش پیدا خواهد کرد. یکی از ویژگی های دیگر بسیج این است که آرمان ها و راهبردهای آن، ذیل سیاست های متعادلی انقلاب اسلامی تعریف شده است.

زهرایی درباره ویژگی های بسیج گفت: بسیج ایدئولوژیک، استکبارستیز، ظلم ستیز و حامی مستضعفین است که توانایی الگوسازی نیز دارد. به عنوان مثال راهیان نور به عنوان یک الگو ایجاد شده است و کمک زیادی به معنویت می کند. همچنین بسیجیان با برگزاری کنگره های مختلف شهدا در استان ها و شهرستان ها، برای پاسداشت مقام والای شهدا جریان ساز است. خود بسیج نیز در بلاد و جوامع اسلامی به عنوان الگو مورد استفاده قرار گرفته است و در ذیل آن نیز، اردوهای جهادی نیز در بین کشورهای مختلف در حال تکثیر است و در محرومیت زدایی کشورهای مختلف، مشابه بسیج در ایران عمل می شود.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها