شناسه خبر :۱۰۷۷۲

تسهیل گری کسب و کار بدون تصدی گری

مدیر اقتصاد مقاومتی سازمان بسیج سازندگی: بسیج به تسهیل گری کسب و کار‌های خُرد می‌پردازد بدون اینکه قصد تصدی گری داشته باشد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی ، مهدوی در مصاحبه با برنامه "رویداد" رادیو گفت وگو سازمان بسیج سازندگی را امتداد مردمیِ دستگاه‌های دولتی دانست و گفت: خواست‌های مردمی مانند کسب و کار خرد را تسهیل گری می‌کنیم بدون اینکه کوچک‌ترین تصدی گری به آن داشته باشیم.

مدیر اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی سازمان بسیج با بیان اینکه بسیج در راستای اقتصاد مقاومتی به تسهیل گری کسب و کار‌های خرد می‌پردازد، گفت: قصد تصدی گری نداریم، اما سلامت مردم خط قرمز ماست.
 مهدوی یادآور شد: از سال ۹۲ پیرو بحث اقتصاد مقاومتی قرارگاهی در بسیج مستضعفین به نام جهاد اقتصادی راه اندازی کردیم که متولی پیاده سازی فرمایش‌های حضرت آقا بوده است.
وی افزود: ابتدا ایجاد واحد‌های تولیدی را پیگیری کردیم تا زنجیره امنیت مواد غذایی را راه اندازی کنیم و واحد‌های خرد و خانگی را ایجاد کردیم یا توسعه دادیم.
مهدوی ادامه داد: در گام بعدی قطب‌های صنایع تبدیلی و تکمیلی را پیگیری کردیم و با کمک شهرستانی‌ها و متولیان و مسئولان شهرستانی محصول را انتخاب کردیم که بر اساس بیشترین حجم تولید و ضایعه‌ها در هر شهرستان بود.
وی ادامه داد: به عنوان مثال در سمیرم اصفهان که سیب‌های درجه یک خود را صادر می‌کند و در دنیا به نشانه تبدیل شده؛ ضایعه‌های بسیاری در حوزه سیب‌های درجه دو و سه دارد بنابراین صنایع کوچک و خرد روستایی را در این ناحیه مستقر کردیم تا کارآفرینان علاقه‌مند در این حوزه توانمند شوند و با دریافت تسهیلات زمینه لازم را برای فروش و بازاریابی فراهم کنند.
وی دریافت مجوز‌ها را اصلی‌ترین رویه در تسهیل کسب و کار مردمی دانست و افزود: در حوزه کسب و کار‌های کوچک و خرد قاعده‌ای گذاشتند که در کمتر از ۲۵۰ متر مربع نمی‌توان کارگاه ایجاد کرد. وی گفت: ما بار‌ها مطرح کردیم بر چه اساسی این رویه گذاشته شده است و ما با چانه زنی فراوان با سازمان غذا و دارو این مسئله را تسهیل کردیم.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها