رئیس سازمان بسیج سازندگی مازندران خبرداد:
شناسه خبر :۱۰۷۶۸

برنامه‌ریزی برای ایجاد ۱۰۰۰ شغل در قالب مشاغل خرد

برنامه‌ریزی برای ایجاد ۱۰۰۰ شغل در قالب مشاغل خرد/ بهره‌برداری از ۸۸ واحد مسکونی سیل‌زدگان در هفته بسیج
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی، سرهنگ محمدمهدی اقبال‌پور در جمع خبرنگاران استان مازندران با بیان اینکه پیشرفت‌های زیادی از زمان بعد از انقلاب در کشور ایجاد شده است، اظهار کرد: سازمان بسیج سازندگی برای رفع محرومیت در نقاط مختلف استان ورود کرد و این سازمان قادر است برای محرومیت‌زدایی در کنار سایر دستگاه‌ برای رفع مشکلات مردم ورود پیدا کند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی مازندران با اشاره به مشکلاتی اقتصادی که دشمن علیه کشور ما ایجاد کرده است، افزود: در کشور مشکلات وجود دارد اما توانمندی‌های ما بسیار بیشتر از کمبودها است و انتظار داریم که رسانه‌ها به این موضوعات توجه کنند.

وی با اشاره به فعالیت ۸۰۰ گروه جهادی در سطح استان، یادآور شد: این گروه در ۲۲ رسته تخصصی در نقاط مختلف استان فعال هستند؛ همه یگان‌های رزمی علاوه به پیگیری ماموریت‌های روزانه در راستای کمک به مردم برای رفع محرومیت مشارکت دارند.

اقبال‌پور با اعلام اینکه در بخش راه روستایی و بین‌مزارع به صورت جدی ورود پیدا کردیم، گفت: در سال‌های اخیر ۱۵۰ کیلومتر راه با حضور بسیج سازندگی بهسازی و  بازسازی شد و به بهره‌برداری رسیده است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی مازندران به ورود این مجموعه برای تامین نیازهای آبی مناطق محروم اشاره کرد و افزود: هزار و ۸۰۰ پروژه در این بخش در دست اجرا است که تاکنون هزار و ۵۶۰ پروژه به بهره‌برداری رسیده است.

وی با اعلام اینکه در هفته بسیج ۴۱۰ پروژه محرومیت‌زایی به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: طی این هفته هر روز یک پروژه در سطح استان به بهره‌برداری می‌رسد.

اقبال‌پور به بهره‌برداری ۸۸ پروژه مسکن سیل‌زدگان اشاره و تصریح کرد: همه این پروژه‌ها در هفته بسیج تکمیل و قابل سکونت است.

وی درباره اقدامات بسیج سازندگی برای ایجاد اشتغال در سطح استان، افزود: برای توسعه اشتغال برنامه‌ آموزشی را در این ارتباط عملیاتی کردیم، قوانین کار در کشور نیاز به اصلاح به نفع مردم دارد و در جنگ اقتصادی نیاز به بازنگری در این ارتباط داریم.

رئیس سازمان بسیج سازندگی ادامه داد: صدور مجوز ایجاد اشتغال در کشور بسیار زمان‌بر است، توقع ما این است که همگرایی مناسبی برای برون رفت از چالش‌های ایجاد شغل ایجاد شود.

اقبال‌پور با اشاره به برنامه‌های این سازمان برای توسعه فضای ورزشی استان،گفت: در پنج ساله اخیر ۱۵۰ سالن ورزشی به مساحت ۱۰۰ هزار متر مربع به زیرساخت‌های ورزشی استان اضافه شده است.

وی  به برنامه سازمان بسیج سازندگی برای بهسازی و نوسازی ورزشگاه شهید متقی ساری اشاره کرد و افزود: به جز زمین سایر زیرساخت‌های این مجموعه از نو ساخته می‌شود.

رئیس سازمان بسیج سازندگی مازندران به قابلیت‌های مناطق بالادست استان برای توسعه فعالیت‌های دام و طیور، یادآور شد: زیرساخت‌های راه این مناطق نیاز به بازنگری دارد، می‌توانیم از این قابلیت در تامین نیازمندی‌های مواد غذایی استان به صورت جدی ورود پیدا کنیم.

وی با اعلام اینکه در برخی امور برای دریافت مجوزها ورود پیدا کردیم، یادآور شد: در حال حاضر نیاز داریم که فرهنگ کار و تلاش در استان بازسازی و بازنگری شود.

اقبال‌پور ادامه داد: در حوزه آموزش، بهداشت، راه و آبرسانی از اقدامات بسیج سازندگی بوده و اصرار داریم که روستاهای استان به صورت مولد باقی بماند.

وی اضافه کرد: توسعه فعالیت راه روستایی و توجه به مباحث آموزشی از اقداماتی است که باید به صورت جدی به آن توجه کرد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی مازندران از برنامه‌ریزی برای ایجاد هزار شغل در قالب مشاغل خرد خبر داد و گفت: راه‌اندازی صندوق اشتغال‌زا در مناطق مختلف را برنامه کاری خویش داریم.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها