امام جمعه زنجان:
شناسه خبر :۱۰۷۲۳

گروه های جهادی، سرمایه های اجتماعی کشور هستند

امام جمعه زنجان با یادآوری اینکه گروه‌های جهادی، سرمایه اجتماعی کشور محسوب می شوند، گفت: امور خیر به ویژه محرومیت ‌زدائی فرهنگ همدردی را در جامعه را افزایش داده و موجب تعامل بیشتر می شود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازنگی، آیت ‌الله علی خاتمی، در دیدار مسئولان گروه‌های جهادی به مناسبت ۴۰ سالگی بسیج اظهارکرد: یکی از اقدامات خوب و در خور تقدیر محرومیت زدایی است. امام جمعه زنجان اقدامات گروه‌ های جهادی و قرارگاه پیشرفت و آبادانی در استان را ارزشمند خواند و گفت: این اقدامات محرومین را به نظام خوشبین و دل‌ ها را به هم نزدیک می‌ کند.

وی با یادآوری اینکه گروه‌های جهادی، سرمایه اجتماعی کشور محسوب می شوند، گفت: امور خیر به ویژه محرومیت ‌زدائی فرهنگ همدردی را در جامعه را افزایش داده و موجب تعامل بیشتر می شود. امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه بیش از ۹۰۰ روستا در استان به خدمت رسانی نیازمند هستند، گفت: ضروری است گروه‌های متخصص در مکان مناسب به کارگیری شده و از تجربیات موفق یکدیگر استفاده کنند.

آیت اله خاتمی بهره گیری از خودباوری مردم را از عوامل موفقیت گروه های جهادی خواند و گفت: نیروهای جهادی انگیزه الهی دارند و باید در این دوره‌ های کاری انگیزه‌ های  نیروها تقویت شود. مسئول بسیج سازندگی استان زنجان هم با اشاره به اینکه در استان زنجان ۷۲۰ گروه جهادی محله‌ محور فعالیت می کند، گفت: ۲۵۰ گروه جهادی جغرافیا محور هم در استان زنجان فعال هستند.

فرهاد امندی ادامه داد: در راستای پیشگری از اعتیاد در مناطق حاشیه شهر طرح کرامت با همکاری بهزیستی استان اجرا می شود. مسئول بسیج سازندگی استان زنجان گفت: تاکنون ۳۶ میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای فعالان و مجریان طرح‌ های اقتصاد مقاومتی، صنایع‌دستی، صنایع تبدیلی،بسته‌ بندی و خوداشتغالی ارائه شده است.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها