شناسه خبر :۱۰۶۵۳

پنج‌هزار دانش‌آموز در اردوهای جهادی هجرت ۳ استان مرکزی شرکت کردند

اردوهای جهادی هجرت ۳ دانش آموزی در بخش های متوسطه اول با ۱۰۰ گروه جهادی یک روزه و متوسطه دوم با ۱۲۰ گروه جهادی هفت و ۱۰ روزه در مدارس نقاط محروم استان برگزار شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی، مسئول بسیج دانش آموزی سپاه روح الله استان مرکزی اظهار داشت: تعمیر و رنگ‌آمیزی ۳۲۰ میز و صندلی، ۲۳ هزار متر مربع رنگ‌آمیزی دیوار و حیاط مدارس، ۲۹ هزار متر شعار نویسی و ۵۱۰ متر دیوارکشی از مهمترین فعالیت‌های اردوهای جهادی هجرت سه در سال جاری است.

غلامی اضافه کرد: مشارکت در ساخت ۹ باب خانه محروم، دوخت ۳۰۰ دست لباس فرم مدارس دخترانه و توزیع بین دانش‌آموزان محروم در اراک و خمین و توزیع یک‌هزار جامدادی بین دانش‌آموزان محروم شهرستان شازند از دیگر فعالیت‌های اردوهای جهادی هجرت سه در سال جاری است.

وی رشد و تعالی، خلاقیت، مسئولیت پذیری، تقویت روحیه کارآفرینی و در نهایت غنی‌سازی اوقات فراغت دانش آموزان را مهم‌ترین هدف‌های برگزاری اردوهای هجرت عنوان کرد. آئین نامه اردوهای هجرت سه خرداد ماه سال ۱۳۸۵ به پیشنهاد معاونت اجرایی رئیس جمهوری وقت و به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی از سوی هیأت وزیران ابلاغ شد.

این طرح با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان، آشنایی جوانان با فرهنگ کار و تلاش و فعالیت‌های گروهی و کمک به سازندگی و خدمات رسانی به روستاها و مناطق محروم انجام می‌شود و سازمان بسیج سازندگی موظف است از نیروهای جوان داوطلب دانش‌آموز، دانشجو و طلبه برای شرکت در اردوهای موضوع این آئین‌نامه دعوت و ثبت‌نام کند.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها