مسئول روابط عمومی موسسه مسکن و عمران اجتماعی بسیج خبر داد:
شناسه خبر :۱۰۵۱۰

بازسازی شهر سیل زده و تخریب شده "انبارالوم" در استان گلستان توسط موسسه مسکن و عمران اجتماعی بسیج/ افتتاح کارگاه شماره دو مصالح ساختمانی در خوزستان

رسالت موسسه مسکن و عمران اجتماعی بسیج در ۴ حوزه حوادث غیر طبیعی،محرومیت زدایی،بافت فرسوده حاشیه شهر و کرامت اجتماعی است و تسریع در ساخت واحدهای مسکونی در مناطق سیل زده استانهای گلستان،خوزستان ولرستان است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی؛ سید میلاد زارع کار مسئول روابط عمومی موسسه مسکن و عمران اجتماعی بسیج  گفت: کارگاهی جهت پشتیبانی از نیروهای جهادی و دیگر گروه‌های متولی ساخت وساز و مردم محلی همچنین پیگیری برای به تکمیل رساندن پروژه‌های بازسازی برای تمام مناطق آسیب دیده در سیل برگزار شده است؛ «کارگاه شماره یک» موسسه مسکن و عمران اجتماعی بسیج در ۷ مرداد امسال با حضور سرادار سلیمانی در منطقه پل دختر افتتاح شد و تا کنون در وضعیت خدمت رسانی است و «کارگاه شماره دو» مصالح ساختمانی در خوزستان هم امروز افتتاح شد.

وی افزود: سومین کارگاه موسسه مسکن و عمران اجتماعی بسیج با هدف سرعت بخشیدن به ساخت واحدهای مسکونی آسیب دیده از سیل در شهر "انبارالوم" از توابع آق قلا استان گلستان با حضور قائم مقام موسسه و جمعی از مدیران شهری و استانی، افتتاح شد. این کارها در کمتر از یک هفته تجهیز شده است و آماده خدمت رسانی به مردم منطقه می‌باشد.

وی ادامه داد: یکی از موضوعات اساسی که ماموریت ما در موسسه است عمران اجتماعی است که در سه محور پیاده می‌شود، ساخت وساز با رویکرد خدمات عمومی است.

مسئول روابط عمومی موسسه مسکن و عمران اجتماعی بسیج تصریح کرد: رسالت دیگر ما در عمران اجتماعی این است که ما با حضور در هر منطقه با جذب نیروهای بومی در پروژه‌ها علاوه بر کمک به فضای کسب و از منطقه ، سعی در آموزش و توانمند سازی نیروهای اجرایی و مهندسی داریم که بعد از اتمام پروژ‌ها برای آن منطقه مثمر ثمر باشد.

وی گفت: به دنبال آثار تخریبی سیل در اوایل سال در سه استان خوزستان، لرستان و گلستان، این موسسه حضور فعالی برای کمک به مردم سیل زده داشت و به دنبال آن و با تاکید سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضفعین، ماموریتی به موسسه داده شد که با توجه به توانمند سازی موسسه در قالب بسیج مردمی، کارگاه‌هایی را برپا کنیم که علاوه بر پشتیبانی فنی گروه‌های مذکور در زمینه مصالح ساختمانی و تجهیزاتی از قبیل ساخت در و پنجره و ... به ارائه خدمت بپردازیم.

زارع کار ادامه داد:رسالت عمده موسسه مسکن و عمران اجتماعی بسیج در ۴ حوزه حوادث غیر طبیعی، محرومیت زدایی، بافت فرسوده حاشیه شهر و کرامت اجتماعی مانند خانه بهداشت است.

وی افزود : حدود ۷۰۰۰ واحد مسکونی در سامانه ثبت شده است و ۱۰۰۰ گروه جهادی به سامانه ملحق شده‌اند و ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا این سامانه ملی گردد و در تمام بحران‌ کمک رسان باشد.

زارع کار در پایان گفت: ماموریت موسسه مسکن و عمران اجتماعی در استان‌های خوزستان، لرستان و گلستان تا اتمام پروژه و بازسازی کامل برقرار است؛ حتی اگر با وجود حجم عظیم بازسازی‌ها ، پروژه چند سال طول بکشد؛ البته تمام تلاش ما بر این است که تا قبل از زمستان سقف ها ساخته شده باشد تا مردم در فصل سرما اذیت نشوند مردم عزیز می توانند با مراجعه به سایت "عمران اجتماعی" کمک های خود را مستقیما به حساب سیل زدگان واریز نمایند.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها