شناسه خبر :۱۰۴۹۰

فعالیت فرهنگی و عمرانی گروه های جهادی در خمین

در سال جاری بیش از ۴۰ طرح عمرانی و فرهنگی از سوی گروه‌های جهادی در شهرستان خمین انجام شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی؛ مسئول بسیج ناحیه خمین گفت: ۴۰ طرح عمرانی و فرهنگی امسال از سوی گروه‌های جهادی در این شهرستان اجرا شده است.

سرهنگ لطفی‌پور افزود: گروه‌های جهادی تابستان امسال در ساخت ۱۰ خانه آسیب‌دیده از سیل در روستای مزرعه قاسم شرکت کردند و چهار منزل مسکونی در شهابیه، قاسم‌آباد و رازان را دیوار کشی کردهد و تعمیرات پشت‌بام منزل مسکونی در روستاهای واپیله، میشیجان و زورقان و کار ساخت ۲ سرویس بهداشتی در روستای تهیق و شهابیه را انجام دادند.

وی اضافه کرد: ۲ واحد مسکونی۷۰ متری برای محرومان در روستاهای چنار و کمانکش خمین با همکاری خیران، کمتیه امداد و بهزیستی و یک باب خانه عالم در روستای شهابیه نیز از سوی گروه‌های جهادی این شهرستان ساخته شد.

مسئول بسیج سازندگی ناحیه خمین ادامه داد: سه طرح آبرسانی امسال در این شهرستان اجرا شده که در این راستا جهادگران ۳۵۰ متر لوله‌گذاری در روستای شهابیه، ۲۰۰ متر کانال‌کشی در ازنوجان و ۸۵۰ متر کانال کشی در روستای رازان را انجام دادند.

سرهنگ لطفی‌پور افزود: ۲۲ باب مسجد با اعتبار سه میلیارد ریال تابستان امسال در خمین بازسازی شده و مسجدی در روستای شهابیه نیز با اعتبار ۲۰۰ میلیون ریال نماکاری شده است.

وی ادامه داد: ۷۷ سری جهیزیه نیز با کمک خیران تهیه و به خانوارهای زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی اهدا شد که ارزش هر سری جهیزیه ۱۰۰ میلیون ریال است.

بیش از ۱۳ هزار گروه جهادی در نقاط مختلف ایران اسلامی خدمت رسان محرومانند.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها