در هفته بسیج انجام شد:
شناسه خبر :۱۰۴۸

افتتاح قنات کلاته ملا در نیگنان شهرستان بشرویه

در سومین روز از هفته گرامیداشت بسیج پروژه احیا قنات کلاته ملا روستای نیگنان افتتاح و به بهره برداری رسید .
نسخه مناسب چاپ

 

در حاشیه این مراسم "مهندس علی اصغر رجبی" با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص احیای این قنات خاطرنشان کرد : در سال جاری بر اساس شناسایی پروژه ها در روستاها و با هماهنگی جهاد کشاورزی تصمیم بر این گرفته شد پروژه احیا و مرمت قنات کلاته ملا انجام شود که موجب شد تا آبدهی قنات افزایش یابد.

مسول بسیج سازندگی شهرستان بشرویه افزود: در راستای احیا قنات نام برده ۱۲۰ متر کول گذاری و۱۲ متر طوقه چینی با اعتبار ۲۳ میلیون تومان صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: تامین اعتبار این پروژه از محل قرارگاه قرب کوثر و با کمک خود اهالی انجام شده که در حال حاضر آب دهی قنات به نسبت قبل بسیار تغییر کرده است.

رجبی خاطرنشان کرد: در مسیر بالادست قنات هنوز ۱۲۰ متر طول قنات ریزش دارد که اگر اعتبار آن تامین شود و این پروژه به صورت کامل تکمیل گردد قطعاً آبدهی قنات بیشتر خواهد شد و کشت محصول زعفران کشاورزان رونق میگیرد.

"مجید کیال" هم در حاشیه مراسم افتتاح احیای قنات کلاته ملا روستای نیگنان به همت بسیج سازندگی با اشاره به پدیده خشکسالی در شهرستان بشرویه خاطرنشان کرد : در منطقه بخش مرکزی بشرویه با توجه به پدیده خشکسالی پی در پی در سطح روستاها کشاورزان ضربه بسیار خورده اند که نیازمند کمک های بیشتری می باشد.

بخشدار مرکزی شهرستان بشرویه افزود: بسیج سازندگی با پشتکار و همتی که دارد اقدامات بسیار خوبی را برای احیای قنوات در دستور کار قرار داده ولی همچنان باید در محدوده منابع جنگلی و آبخیزداری نیز فعالیت‌های بیشتری انجام شود .

وی تصریح کرد: پروژه های بسیج سازندگی باعث امیدواری روستاییان می شود.

کیال با اشاره به دیگر برنامه‌های بسیج سازندگی هم گفت: اجرای برنامه‌های فرهنگی و اقتصادی مجموعه بسیج سپاه و بسیج سازندگی کمک بسیار زیادی به مجموعه زیرساخت ها می کند .

"سرگرد پاسدار علی خبازی " نیز در آیین افتتاح قنات کلاته ملا در روستای نیگنان شهرستان بشرویه با تبریک هفته بسیج و پیروزی بزرگ جبهه مقاومت در برابر ظالمان خاطرنشان کرد : در ایام خجسته به شکر خداوند، پیام سردار سلیمانی به حضرت امام خامنه ای خبر خوشی بود که کام مردم را شیرین کرد .

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه بشرویه افزود: بسیج سازندگی خدمات بسیار زیادی را برای محرومیت‌زدایی به ویژه در روستاهای ارائه می‌کنند و وظیفه همه مردم و مسئولین است که در کارهای خیر مجموعه بسیج سازندگی را یاری کنند.

خبازی افزود: مجموعه بسیج سازندگی و سپاه امادگی خود را اعلام می‌کنند تا برای تکمیل پروژه احیا و مرمت قنات کلاته مولا اقدام صورت گیرد تا بازدهی قابل قبولی برای این پروژه داشته باشد.

در ادامه نیز مسئولان به دیدار خانواده معزز شهید علیزاده در روستای هنویه از دهستان نیگنان رفتند و با خانواده شهید دیدار کرده و یاد این الاله دشت شهادت را گرامی داشتند

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها