شناسه خبر :۱۰۰۶۶

با تفکر بسیجی بهترین الگوی اقتصادی در کشور پیاده می‌شود

عضو کمیسیون اقتصادی گفت: گروه های جهادی و سازندگی بسیج تا محروم ترین نقاط کشور را تحت پوشش فعالیت های عمرانی، فرهنگی، اجتماعی و ... خود قرار دادند و در راستای رفع محرومیت از سراسر نقاط کشور اقدام کردند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی؛ سید ناصر موسوی لارگانی، عضو کمیسیون اقتصادی در گفتگو با راه دانا؛ در خصوص چهلمین سال تشکیل بسیج و کمک‌های بسیج به نظام در ۴۰ سال گذشته، بلافاصله بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، ارتش ۲۰ میلیونی بسیج به فرمان امام خمینی (ره) تشکیل شد.

وی با بیان اینکه در آن زمان جمعیت کشور حدود ۳۴ میلیون بود تصریح کرد: هدفی که امام خمینی(ره) از تشکیل این ارتش داشتند این بود که عموم مردم با این تفکر آشنا شده و با وجود افراد خردسال و پیرمرد در کشور همه مردم را بسیجی نامیدند.

عضو کمیسیون اقتصادی با اشاره به دستاوردهای بسیج در ۴۰ سال گذشته خاطرنشان کرد: هدف اصلی بسیج پاسداری از کیان انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن و جهاد در راه خدا بوده و هست؛ در سال های گذشته در شرایط حساس کشور شاهد بودیم که نیروهای بسیجی همراه ترین افراد با مردم بوده و در شرایط سخت به کمک مردم شتافته اند.

موسوی لارگانی ضمن تأکید بر نقش حساس و پیچیده بسیج در کشور همچنین گفت: دوره چهارم کارکرد بسیج در شرایطی به پایان می رسد که حضور بسیج درعرصه های گوناگون سازندگی، اجتماعی و فرهنگی با تدابیر روشنگر و راهگشای مقام معظم رهبری به صورت فعال و بالنده به پیش می رود و در مبارزه با استکبار، قیام در مقابل انحرافات، تحمل صبر و مبارزه علمی و عملی، تعلیم و تربیت جوانان در جهت پاسداری از اصول و اهداف انقلاب و نظام فعال هستند.

وی در ادامه افزود: در سال های گذشته با استفاده از تفکر و فرهنگ بسیجی و همت بسیجیان توانستیم بهترین الگوی اقتصادی را پیاده سازی کنیم به طوری که گروه های جهادی و سازندگی بسیج تا محروم ترین نقاط کشور را تحت پوشش فعالیت های عمرانی، فرهنگی، اجتماعی و ... خود قرار دادند و در راستای رفع محرومیت از سراسر نقاط کشور اقدام کردند.

موسوی لارگانی به نقش بسیج در ۸ سال جنگ تحمیلی پرداخت و عنوان کرد: گروه عظیمی از رزمندگان در دفاع مقدس از این نهاد مردمی راهی جبهه های نبرد شدند و دستاوردهای مهمی داشتند تا جایی که یکی از مهمترین عوامل شکست صدام حضور بسیجیان در جبهه بود.

وی با اشاره به حوادث غیر مترقبه در کشور عنوان کرد: تقریباً هر چند سال یک بار استان های کشور درگیر حوادثی نظیر سیل و زلزله می شوند که در همه این موارد بسیجیان دوشادوش مردم در صحنه حضور داشته و منشأ خدمات و برکات زیادی شده اند.

عضو کمیسیون اقتصادی در پایان تصریح کرد: سیل اخیر و حضور تعداد زیادی از بسیجیان که وقت و مال خود را در طبق اخلاص قرار داده و در مناطق سیل زده به یاری مردم شتافتند بار دیگر ثابت کرد که تنها نهادی که در روزهای سخت در کنار مردم ایستاده و آنها را تا آخرین لحظه همراهی می کند بسیج است.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها