شناسه خبر :۱۰۳۴۹

حضور جهادی گروه پزشکی شهید بقایی در مناطق محروم خوزستان

نسخه مناسب چاپ

 مهدی شرفیان اظهار داشت: اردوی جهادی اندیکا طی ۳روز ، از ۲۷شهریور ماه در بخش چلو شروع شد و در ۲۹شهریور ماه ادامه داشت که در این اردو ۶۵ نفر از دوستان جهادگر خواهر و برادر در قالب کارگروه‌های درمانی، فرهنگی، غربالگری، عمرانی، پشتیبانی و رسانه تقسیم بندی شده و به ارائه خدمت پرداختند. وی افزود: تیم درمانی اعزامی در این اردو شامل پزشک عمومی، دندان پزشک، داروساز، ماما، فیزیوتراپ، پرستار ومتخصصین اطفال، چشم، داخلی، اعصاب و روان و زنان بود که در طی این مدت  ویزیت رایگان با توزیع رایگان دارو انجام شد.
مسئول گروه جهادی شهید بقایی گفت: در بخش دندان پزشکی با تهیه ۴ عدد یونیت دندانپزشکی و حضور ۴ نفر دندانپزشک ۵۰۰ نفر ویزیت شدند که برای ۱۰ مورد ترمیم، ۲۲مورد عصب کشی و ۲۸۰مورد کشیدن دندان صورت گرفت. وی افزود: در روز سوم با حضور متخصصین ۷۰ویزیت اطفال، ۵۴ویزیت زنان، ۱۳۴ویزیت داخلی، ۳۹ویزیت روان پزشکی و ۸۴ویزیت چشم صورت پذیرفت و در بخش فیزیوتراپی و غربالگری شنوایی نیز به ترتیب ۱۶و ۷۴ویزیت نیز انجام شد.
شرفیان در ادامه به فعالیت های کارگروه فرهنگی اشاره کرد و گفت: علاوه بر برپایی موکب و پخش شربت و بازی با کودکان، کلاس های آموزشی و سرگرم کننده همچون آموزش احکام، وضو،نماز، قرآن و نمددوزی برگزار شدکه ضمن برگزاری این کلاسها ، مشاوره های بهداشتی توسط خواهران ماما به مادران ارائه شد همچنین ۱۵۰ عدد بسته بهداشتی و خوراکی میان مردم نیازمند منطقه توزیع شد.
وی افزود: کارگروه عمرانی نیز با ترمیم و گچ کاری سقف کلاس های درس مدرسه مشترک دبستان و راهنمایی در روستای کردوف به ارائه خدمت پرداختند.

دانلود: 
Image icon Download logo.png.png (۲۴.۷۷ KB)

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها