شناسه خبر :۲۲۳۶

افتتاح دو کارگاه خشک کنی میوه در اسدآباد

دو کارگاه خشک کنی میوه در اسدآباد افتتاح شد.
نسخه مناسب چاپ

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی همدان به نقل از خبرنگار آوای سیدجمال؛ دو کارگاه خشک کنی میوه در شهر اسدآباد با حضور فرمانده و جانشین سپاه ناحیه، فرماندار و خبرنگاران افتتاح شد.

این کارگاه‌های خشک کنی که به همت بسیج سازندگی در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی و با پرداخت تسهیلاتی به بسیجیان ایجاد شده است که متقاضیان با سهم آورده خود و دریافت تسهیلات تواسنته اند برای خود و چند نفر دیگر اشتغال ایجاد کنند.
حسین افشاری در حاشیه افتتاح دو کارگاه خشک کن میوه در شهر اسدآباد در گفت‌وگو با خبرنگار ما؛ با اشاره به نامگذاری سال با عنوان "اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید" توسط رهبر انقلاب، اظهار کرد: دولت در راستای تحقق این شعار تسهیلات زودهنگام با ارائه طرح توسعه ای و اشتغال آفرین پرداخت ‌می‌کند.

وی افزود: تاکنون ۱۲۰ طرح اشتغالزایی و توسعه ای معرفی و تا پایان آذرماه باید این طرح‌ها به تعداد ۴۰۰ طرح برسد که می‌طلبد متقاضیانی که نیاز به توسعه طرح خود دارند، با ارائه آن از تسهیلاتی که ۳ الی ۶ درصد سود دارد، استفاده کنند.

فرماندار شهرستان اسدآباد با بیان اینکه ۱۱ کارگاه میوه خشک کنی در سطح شهرستان ایجاد شده است، گفت:  بانی اصلی در ایجاد این کارگاه‌ها بسیج سازندگی استان و سپاه ناحیه شهرستان اسدآباد است که تلاش‌های زیادی دراین زمینه انجام شد.

وی با بیان اینکه با ایجاد کارگاه‌های خشک کن میوه علاوه بر ایجاد اشتغال مستقیم، موجب افزایش ارزش افزوده محصولات باغی شهرستان می‌شود، افزود: البته در کنار این امر به تغذیه سالم کمک می‌کند و ظریب سلامتی شهروندان و هموطنان را بالا می‌برد که از فسفوت‌ها و چیپس و پفک وغیره که برای بدن مضر است، خودداری شود.

افشاری خاطرنشان کرد: دولت آمادگی دارد که این بخش کارگاه‌های خشک میوه را به طور ویژه از جهت پرداخت تسهیلات کمک کند که می‌طلبد که کارآفرین این بخش با مراجعه به جهاد کشاورزی و ارائه طرح خود درخواست تسهیلات اقتصاد مقاومتی با بهره کم را بدهند.

وی در خصوص بازاریابی هم گفت: لازم است که اداره کل آموزش و پرورش استان همدان هم با یک همراهی خوب با این کارگاه‌ها، زمینه فروش این محصولات را در بوفه مدارس فراهم کنند چرا که در تغذیه دانش‌آموزان می‌تواند اثرگذار باشد.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها