دوره‌های آموزشی بااعطای مدرک فنی و حرفه‌ای در بسیج

سه شنبه, 11/15/1398 - 07:54 sazandegi_ir

دوره‌های آموزشی بااعطای مدرک فنی و حرفه‌ای در بسیج

رییس بسیج سازندگی استان کرمان گفت: به منظور توانمند سازی بسیجیان با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای استان، کلاس‌های آموزشی برگزار و به شرکت کنندگان گواهی پایان دوره اعطا می‌شود.
دوره‌های آموزشی بااعطای مدرک فنی و حرفه‌ای در بسیج

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی؛ سرهنگ حجت الله پاداش رییس بسیج سازندگی استان کرمان امروز در بازدید از نمایشگاه عرصه‌های تولیدی خانگی در پایگاه حضرت رقیه الحسین (ع) کرمان در جمع بسیجیان این پایگاه در خصوص برگزاری دوره‌های آموزش مشاغل خانگی در عرصه‌های مختلف گفت: با همکاری فنی و حرفه‌ای استان، افراد بعد از آموزش دوره‌های مختلف دربسبج برای دریافت مدرک دوره آموزشی به فنی و حرفه‌ای معرفی می‌شوند.

او از تشکیل کار گروه اقتصاد مقاومتی که با حضور برخی از مسئولان شهرستان منوجان و نخبگان بسیجی شهرستان در سالن مرکز بهداشت این شهرستان برگزار شد، سخن گفت و بیان داشت: در این جلسه برنامه ریزی شد یک کارگاه متمرکز برای تولید و فروش محصولات تولیدی در زمینه مشاغل خانگی و صنایع تبدیلی به منظور حمایت و تولید بیشتر در نظر گرفته شود.

سرهنگ پاداش از برگزاری نمایشگاه عرصه‌های تولیدی این محصولات در کارگاه‌های تولیدی صنایع دستی خانگی در شهر نودژ خبر داد و افزود: ۵ کلاس آموزشی در زمینه‌های خیاطی، سبد بافی با برگ خرما، کیف بافی، عروسک سازی و گل سازی با ۵ مربی از جهادگران گروه جهادی ذوالفقار با حضور ۴۲۰ هنرآموز درحال برگزاری است.

او با بیان اینکه این دوره‌ها ۱۲ روزه است و در پایان با همکاری فنی و حرفه‌ای این شهرستان به هنرجویان مدرک اعطا می‌شود، گفت: در حاشیه این کلاس‌ها محصولات تولیدی در عرصه‌های مختلف برای نمایش و فروش عرضه می‌شوند.

رییس بسیج سازندگی در پایان با اعطای ۵ میلیون ریال به بسیجیان پایگاه رقیه الحسین (س) از زحمات آن‌ها قدردانی کرد.