۱۴۰ طرح به ارزش ۱۷۰ میلیارد ریال توسط بسیج سازندگی استان مرکزی افتتاح می‌شود

دوشنبه, 11/14/1398 - 08:22 sazandegi_ir

۱۴۰ طرح به ارزش ۱۷۰ میلیارد ریال توسط بسیج سازندگی استان مرکزی افتتاح می‌شود

همزمان با فرارسیدن ایام مبارک دهه فجر انقلاب اسلامی ۱۴۰ طرح به ارزش ۱۷۰ میلیارد ریال توسط بسیج سازندگی استان مرکزی افتتاح می‌شود.
۱۴۰ طرح به ارزش ۱۷۰ میلیارد ریال توسط بسیج سازندگی استان مرکزی افتتاح می‌شود

سپاه پاسداران به پیروی از راه نورانی اسلام و اجرای دستورات الهی، پیامبر عظیم‌الشان اسلام(ص)، ائمه اطهار (ع)، بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری و همچنین در راه رسیدن به اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی و به جهت کسب خیر و برکت، اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی، محروم‌نوازی، مردم‌داری، مردم‌یاری و مردم دوستی را دنبال می‌کند.

موضوعی که فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی با اشاره به آن اظهار داشت: رویکرد سپاه پاسداران استان تلاش برای رفع محرومیت است که در این راستا بدون وقفه گام بر‌می‌دارد، این درحالی است که رویکرد گروه‌های جهادی، مستقر شدن در یک منطقه به مدت سه سال است تا در نهایت دربازه زمانی مذکور اقدامات جهادی منتج به یک نتیجه رضایت‌بخش و مثمر ثمر در منطقه محروم شود.

سردار محسن کریمی خدمت‌رسانی در عرصه‌های فنی و عمرانی، فرهنگی، اقتصادی، سلامت و بهداشت و آبرسانی را از جمله مهم‌ترین عرصه‌های فعالیت‌های جهادی مطرح کرد و افزود: باتوجه به وجود 360 گروه جهادی شناسنامه‌دار در استان مرکزی و رویکرد جدید سازمان اعلام کردیم که هر گروه یک منطقه را برای فعالیت خود برگزیند و به مدت سه سال در منطقه مذکور در عرصه‌های مختلف خدمت رسانی داشته باشند.

وی ادامه داد: نخستین دستاورد اردوهای جهادی مشمول خود جهادگران است به طوری که انسانی که از داشته‌ها و وقت و کار خود برای کمک به دیگر انسان‌های نیازمند چشم‌پوشی می‌کند حس فداکاری و ایثار را تجربه و تقویت می‌کند.

کریمی عنوان کرد: با توجه به شرایط فعلی کشور، اصلی‌ترین هدف گروه‌های جهادی باید توسعه و آموزش هنجارهای اجتماعی و فراهم آوردن امکانات جهت اشتغال‌زایی باشد و تاثیر فرهنگی که فعالیت‌های جهادی در روستاها و مناطق محروم برای اشاعه عدالت اجتماعی می‌گذارد تا به ‏حال هیچ فعالیت دیگری نتوانسته است بگذارد.

وی افزود: اردوهای جهادی بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای استفاده از شور و نشاط انقلابی جوانان مستعد در پیشبرد اهداف مقدس جمهوری اسلامی است و مهم‌ترین رسالت و هدف از برگزاری اردوی جهادی، تحقق بخشیدن به منویات مقام معظم رهبری، خودسازی و رفع محرومیت‌زدایی است.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی با بیان اینکه امروز مسئولان باید الزامات رشد و تعالی بسیج را در همه زمینه‌ها فراهم کنند تصریح کرد: بسیج متن حرکت نظام اسلامی است و همه باید بسیجی باشند تا کشور رو به جلو حرکت کند.

400 واحد سیل‌زده در استان مرکزی توسط گروه جهادی ساخته شد

در همین حال،  جانشین فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی با بیان اینکه حدود یک‌هزار برنامه در دهه فجر اجرا می‌شود، اظهار داشت: 400 واحد سیل‌زده در استان مرکزی توسط گروه‌های جهادی ساخته شد که 70 واحد آن تحویل و مابقی را در دهه فجر به مردم تحویل می‌‌دهیم.

سرهنگ محسن گلشن‌زاده افزود: 400 واحد سیل‌زده در استان مرکزی توسط گروه جهادی ساخته شد که 70 واحد آن تحویل داده شده و مابقی آن را در دهه فجر به مردم تحویل می‌دهیم و همچنین اعزام تیم پزشکی و ویزیت رایگان در سطح استان مرکزی انجام می‌شود.

بهره‌برداری از 140 طرح عمرانی و تولیدی به ارزش 170 میلیارد ریال

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی در تکمیل خبر افتتاح پروژه‌های سازمان بسیج سازندگی  استان مرکزی از ‌تلاش بی‌وقفه بسیج سازندگی استان مرکزی برای تحقق عدالت و پیشرفت خبر داد و اظهار داشت: بسیج سازندگی استان برای تحقق عدالت و پیشرفت در دهه فجر انقلاب اسلامی از 140 طرح عمرانی و تولیدی به ارزش 170 میلیارد ریال بهره برداری خواهد کرد.

امید محترمی افزود: این طرح‌ها با مشارکت 400 گروه جهادی و با حضور 12 هزار جهادگر انجام شده و در جهت اشتغال و کارآفرینی هم 45 کارگاه تولیدی افتتاح خواهد شد.

وی عنوان کرد: در دهه فجر انقلاب اسلامی 50گروه جهادی برای طرح‌های عمرانی و پزشکی به مناطق محروم رفته و همچنین 200 سری جهیزیه هم آماده شده و بین زوج‌های جوان کم‌برخوردار توزیع خواهد شد همچنین 1000 بسته لوازم التحریر هم به دانش آموزان نیازمند اهدا می شود. 

محترمی اضافه کرد: شعار بسیج سازندگی استان مرکزی در دهه فجر امسال « خدمت رسانی برای تحقق عدالت و پیشرفت» خواهد بود.