محموله کمک‌های مردمی شهرستان دشتی به سیل زدگان سیستانی و هرمزگانی ارسال شد

شنبه, 11/12/1398 - 07:53 sazandegi_ir

محموله کمک‌های مردمی شهرستان دشتی به سیل زدگان سیستانی و هرمزگانی ارسال شد

مسئول بسیج سازندگی سپاه شهرستان دشتی گفت: محموله کمک‌های غیرنقدی مردمی، خیران و اقشار مختلف بسیج شهرستان دشتی به ارزش ۲.۴ میلیارد ریال عازم استان سیل‌زده سیستان و بلوچستان و هرمزگان شد.
محموله کمک‌های مردمی شهرستان دشتی به سیل زدگان سیستانی و هرمزگانی ارسال شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی؛ سرهنگ حیدر حقیقت‌منش با اشاره به وقوع جاری شدن سیل در استان سیستان و بلوچستان و هرمزگان اظهار داشت: از همان زمان وقوع سیل، سپاه پاسداران با حضور در منطقه نسبت به یاری رسانی به آسیب دیدگان و خدمات رسانی به آنان اقدامات مهم و موثری انجام داده است.

وی رسیدگی به محرومان و آسیب دیدگان را از ماموریت‌های سپاه دانست و تاکید کرد: شهرستان دشتی در رسیدگی به نقاط محروم و کم‌برخوردار همواره پیشتاز است که در این راستا کمک‌های مردمی برای ارسال به سیل‌زدگان سیسان و بلوچستان و هرمزگان مورد توجه قرار گرفت.

مسئول بسیج سازندگی سپاه شهرستان دشتی از ارسال کمک‌های مردمی دشتی به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان و هرمزگان خبر داد و بیان کرد: کمک‌های جمع‌آوری شده  توسط بسیجیان و خیران شهرستان دشتی برای سیل‌زدگان استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان  ارسال شد.

حقیقت‌منش کمک‌های مردمی خیران و بسیجیان دشتی را شامل مواد خوراکی فاسد نشدنی، البسه گرم، پتو، لوازم بهداشتی و آب معدنی دانست و افزود: کمک‌های نقدی وغیر نقدی مردم ولایت‌مدار و فهیم شهرستان دشتی توسط یکدستگاه ماشین سنگین  شامل یک‌هزار بطری آب معدنی ،120 تخته پتو، 200 لیتر روغن خوراکی،  100 کیلو گرم خرما،   یک‌هزارعدد کنسرو  و  مقادیری رب گوجه‌فرنگی، برنج و لباس به روستاهای سیل زده ارسال شد.

 پخت نان برای سیل زادگان سیستان و بلوچستان

همچنین خواهران گروه جهادی پایگاه مقاومت بسیج ریحانه نبی اکرم(ص) دشتی به‌صورت جهادی اقدام به پخت 4 هزارقرص نان محلی برای مردم سیل زده استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان کردند.

مسئول بسیج سازندگی سپاه شهرستان دشتی گفت: بیش از 15 بانوی در این طرح مشارکت کردند و 4 هزار قرص نان برای سیل زندگان پخت و ارسال کردند.