شنبه, 07/14/1397 - 10:36 sazandegi_ir

فرآوری پسته در استان سمنان توسعه می‌یابد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به ضرورت ایجاد واحدهای صنایع تبدیلی و تکمیلی در استان با هدف فرآوری محصولات کشاورزی گفت: فرآوری پسته در استان سمنان توسعه می‌یابد.

[[{"fid":"19355","view_mode":"default","fields":{"format":"default","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false},"type":"media","field_deltas":{"1":{"format":"default","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false}},"link_text":null,"attributes":{"class":"file-default media-element","data-delta":"1"}}]]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیبج سازندگی؛ سید حسن میرعماد رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به ضرورت توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی در این استان گفت: با هدف افزایش سرمایه‌گذاری در بخش صنایع تبدیلی حمایت‌های تسهیلاتی ویژه‌ای نیز از متقاضیان انجام می‌شود.

وی از تدوین اولویت‌های سرمایه‌گذاری در بخش صنایع تبدیلی و غذایی استان سمنان خبر داد و گفت: در استان سمنان تعداد 217 مجوز تأسیس صنایع تبدیلی کشاورزی و دامی صادر شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در باره محصول پسته استان سمنان نیز گفت: 20 هزار هکتار باغ پسته در این استان وجود دارد که بیشتر این باغات در شهرستان دامغان قرار دارد.

میرعماد با بیان اینکه سمنان یکی از تولیدکنندگان عمده پسته در کشور است اضافه کرد: پسته دامغان دارای کیفیت مطلوبی در کشور است.

وی گفت: در شهرستان دامغان 19 هزار هکتار باغ وجود دارد که از این میزان 16 هزار و 900 هکتار آن را باغ پسته و از این میزان نیز 13 هزار و 500 هکتار باغ پسته بازده بوده و جنبه اقتصادی دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از وجود 108 ترمینال فرآوری پسته در دامغان خبر داد و گفت: از این تعداد 25 ترمینال صنعتی و مابقی نیمه صنعتی است.

انتهای پیام/تسنیم