یکشنبه 1400/08/30 - 15:15
حسین قاسمی
حسین قاسمی
در آیین افتتاحیه 2550 پروژه محرومیت زدایی سازمان بسیج؛

دولت با استفاده از بسیج، مشکلات کشور را با سرعت حل خواهد کرد

بسیج به عنوان تشکیلات انقلاب اسلامی وظیفه فراهم کردن بستری برای حضور مردم در عرصه را بر دوش دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور صبح امروز در آیین افتتاحیه ۲۵۵۰ پروژه محرومیت زدایی سازمان بسیج مستضعفین که در سازمان بسیج برگزار شد، اظهار داشت: هفته بسیج را تبریک عرض می کنم و خدارا شاکریم که این نعمتی که حضرت امام (ره) یعنی این شجره طیبه را کاشت و ما امروز از این نعمت بزرگ برخورداریم.

وی افزود: بسیج یک سازمان و تشکیلات نیست، بسیج یک فرهنگی است که امروز سرتاپای جهان اسلام را در بر گرفته است.

معاون اول رئیس جمهور با طرح این پرسش که در تقابل جمهوری اسلامی و غرب چیزی که باعث سربلند نگه داشتن ایران است، چیست؟ ادامه داد: در حضور ناو‌های آمریکایی کشتی دزدیده شده مان برمی گردد و آمریکایی‌ها زانو میزنند و بسیجی ما تفنگش دستش است.

مخبر مطرح کرد: من در همه‌ی اتفاقات کشور معمولا جز افرادی بودم که حضور اولیه‌ای داشتم. هیچ جا حاضر نشدم مگر اینکه تنها دادرس مردم بسیج بوده باشد. هیچ جا جلو‌تر از بسیج حضور پیدا نکرده ایم.

وی با بیان این که امروز کشور با مشکلات متفاوت و مختلفی مواجه است، خاطرنشان کرد: من همیشه می‌گویم که مشکلاتی که در جمهوری اسلامی است، نسبت به راه حل‌هایی که خداوند به ودیعه گذاشته اصلا قابل قیاس نیستند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه ظرفیت‌های فوق العاده‌ای در کشور وجود دارد، یادآور شد: ما در معضلاتی که به مردم رجوع کردیم موفق بودیم. هرجا دولت به مردم مراجعه کرده است، آنجا موفق بودیم.

مخبر با تاکید بر این که ما اشتباه کردیم که مشکلات اقتصاد را به دست مردم ندادیم، اضافه کرد: امروز کشور از چنان قدرتی برخوردار است که هیچ قدرتی در دنیا بدون نظر جمهوری اسلامی نمی‌تواند تصمیم بگیرد.

وی تاکید کرد: دراقتصاد کار را به دست مردم ندادیم و گرفتار شدیم. یکی از عواملی که می‌تواند انتقال دهنده این وضع موجود به مردم باشد بسیج است.

معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: دولت مصمم است که از همه‌ی ظرفیت‌های بسیج استفاده کند. وقتی می‌گوییم که میخواهیم از بسیج استفاده کنیم، یعنی می‌خواهیم کار را به دست مردم بدهیم.

مخبر بسیج را یک مکتب الهی که تمام شئونات مردم را در بر می‌گیرد، خواند و گفت: بسیج همه‌ی اصناف، افراد و جریانات را به پای کار می‌کشد. معتقد بودم و هستم که تا الان بیش از بیست درصد ظرفیت بسیج و سپاه در اداره‌ی کشور استفاده نشده است. بسیج الان یک جریان عادی نیست و در مسائل‌هایی کشور نیز حضور جدی دارد.

وی با اشاره به حضور بسیج در عرصه‌های جدی و مختلف اذعان داشت: اگر دولت بتواند از این ظرفیت‌ها استفاده کند می‌تواند به حل مشکلات کشور سرعت بدهد.

سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، اظهار داشت: هفته بسیج را خدمت ملت بزرگ ایران تبریک عرض می کنم. درگام دوم انقلاب یکی از راهبردهایی که رهبر معظم انقلاب به آن اشاره دارند، حضور مردم در عرصه ها و نقش آفرینی است.

وی افزود: بسیج به عنوان تشکیلات انقلاب اسلامی وظیفه فراهم کردن بستری برای حضور مردم در عرصه را بر دوش دارد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان این که به حمدالله کشور ما ظرفیت های عظیمی برای حل مسائل دارد، ادامه داد: خدا را شاکریم که دولتی در انتخابات۱۴۰۰ انتخاب شد که رویکردش استفاده از ظرفیت های مردمی در یک برنامه هوشمند برای حل مسائل کشور است.

سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: انشاءالله مسیری فراهم شود که مردم عزیز ما ذیل این تشکیلات انقلابی نقش آفرینی کنند.

وی با اشاره به افتتاح ۲۵۵۰ پروژه محرومیت زدایی یادآور شد: معتقدیم که وظیفه ما ارائه خدمات بسیار گسترده و وسیع به مردم ایران است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین به پروژه های محرومیت زدایی اشاره کرد و گفت: تشکیلات مردمی بسیج که برای مردم است ان شا الله برای مردم و بیش از پیش خدمت کند. از همه‌ی گروه های جهادی که در این پروژه شرکت کردند قدردانی می کنم.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.