شنبه 1400/08/29 - 13:27
حسین قاسمی
hoseinghasemi
در نخستین روز هفته بسیج سردار سلیمانی عنوان کرد:

اردوهای جهادی بسیج، تجلی‌گر تفکر بسیجی و روحیه جهادی در میدان حل مسئله است

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور با اشاره به فعالیت‌های بسیج گفت: از فردا ساخت حدود ۵۰ هزار واحدمسکونی برای جمعیت زیرپوشش کمیته امداد امام(ره) در سراسر کشور آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی، سردار غلامرضا سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگاران در حاشیه برگزاری رزمایش بزرگ اقتدار بسیجیان در سمنان اظهار داشت: ایام هفته بسیج یادآور جان‌فشانی‌ها و فداکاری‌های فرزندان دلیر و شجاع ملت ایران در دوران دفاع مقدس است.

وی درس هفته بسیج را تکیه بر ظرفیت‌های بی‌انتها و کم‌نظیر کشور با استفاده از تجربیات گام اول انقلاب عنوان کرد و گفت: بسیج به‌عنوان تشکیلات انقلاب اسلامی و پیش‌قراول ملت ایران در پیشرفت و آبادانی کشور وارد صحنه شده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور با تأکید بر تعیین اولویت‌ها در مسیر پیشرفت و آبادانی کشور با هم‌افزایی سراسری در تمامی استان‌های کشور گفت: باید وارد عرصه‌های نقش‌آفرینی و حل مسئله شویم.

سردار سلیمانی تأکید کرد: از همه مردم می‌خواهیم که هر کدام برای حل مسائل کشور طرح و ایده‌های خود را به بسیج سازندگی شهرستان‌ها و بسیج سازندگی استان‌های خود ارائه دهند و مردم در عرصه نقش‌آفرینی برای حل مسائل سهیم شوند.

وی اردوهای جهادی بسیج را تجلی‌گر تفکر بسیجی و روحیه جهادی در میدان حل مسئله دانست و گفت: این‌ها درس‌هایی است که ما از دوران دفاع مقدس گرفته‌ایم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور با اشاره به تشکیل بسیج سازندگی در سال 97 با تدبیر رهبر معظم انقلاب گفت: شکل‌گیری بسیج سازندگی بر پایه اردوهای جهادی بود که به‌صورت خودجوش در آن سال در کشور اتفاق افتاده بود.

سردار سلیمانی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب فرمودند چتر حمایتی بسیج سازندگی بر اردوهای جهادی باز شود و از همان سال تاکنون اردوهای جهادی در حجم بسیار گسترده‌ای اجرا شده است و در قالب این اردوهای جهادی به ملت ایران خدمات متعددی در عرصه‌های مختلف ارائه شده است.

وی با بیان اینکه مسیر خدمتگزاری به ملت ایران با توجه به شرایط خوبی که در کشور به وجود آمده است در قالب اردوهای جهادی بسیج سازندگی تقویت خواهد شد، افزود: تعامل بسیار خوبی بین بسیج سازندگی با دستگاه‌های دولتی ایجاد شده است و در مسیر این هماهنگی‌ها و هم‌افزایی‌ها اردوهای جهادی بیش‌ازپیش نقش‌آفرین خواهند بود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور با تأکید بر اینکه اردوهای جهادی در میدان جهاد و عمل توسعه خواهند یافت، گفت: ما برای اجرای هر یک از برنامه‌ها و فعالیت‌ها در موضوعات مختلف نقشه راه ترسیم کرده‌ایم در این مسیر از همه ظرفیت‌ها و تجربیات استفاده خواهیم کرد.

سردار سلیمانی با بیان اینکه بسیج تسهیل گر نقش‌آفرینی مردم در عرصه‌های مختلف است، گفت: وقتی می‌گوییم نقش‌آفرینی بسیج منظور همان نقش‌آفرینی مردم است و رهبر معظم انقلاب نیز جمله‌ای دارند که فرموده‌اند وقتی از حضور بسیج حرف می‌زنیم یعنی حضور ملت ایران.

وی بیان کرد: بسیج در راستای کمک به دولت در موضوعات مختلف نظیر تولید مسکن و اشتغال نقش تسهیل گری دارد و ظرفیت‌های خود را در این بخش‌ها به کار می‌گیرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به دیگر فعالیت‌های بسیج نظیر تسهیل گری در امر ازدواج، تأمین جهیزیه و ساخت مسکن برای محرومان خاطرنشان کرد: از فردا ساخت حدود 50 هزار واحدمسکونی برای جمعیت زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) در سراسر کشور را آغاز خواهیم کرد.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.