شنبه 1400/06/20 - 14:41
عزتی
hoseinghasemi
رئیس سازمان بسیج سازندگی خبر داد؛

تغییر کاربری 8500 کارگاه خیاطی به تولید ماسک در کشور

سردار زهرایی از سپاه شهداء و بسیج سازندگی استان به خاطر اقدامات مختلفی که در استان برای کنترل ویروس کرونا، انجام داده‌اند، قدردانی کرد و گفت: باید بیمارانی که زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی نیستند ولی استطاعت مالی نیز ندارند، شناسایی شده و خدمات دریافت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی، سردار محمد زهرایی امروز در جلسه ارزیابی روند اجرای طرح شهید سلیمانی که با حضور اعضای کارگروه‌های مرتبط، فرمانده سپاه شهدای استان و رئیس بسیج سازندگی آذربایجان غربی تشکیل شد، ضمن ابراز تاسف از اینکه در اوایل شیوع ویروس کرونا بازار سیاه ماسک به وجود آمد، ولی خوشبختانه در حال حاضر اشباع ایجاد شده است، اظهار کرد: 8 هزار و 500 کارگاه خیاطی به تولید ماسک تغییر کاربری دادند و به صورت جهادی و بسیجی‌‌وار مدیریت شدند.

این مسئول به فعالیت 3 هزار طلبه بسیجی و جهادی در تغسیل و تدفین اموات اشاره کرد و ادامه داد: این جهادگران در شرایطی بار مسئولیت فوق را به دوش کشیدند که بیشتر مردم از کرونا وحشت می‌کردند، مسلما از اموات نیز بیشتر هراس داشتند.

این مسئول بیان کرد: بسیج و سپاه در دوره شیوع ویروس کرونا خوش درخشیده و هر استان به منزله یک خرمشهر است، که باید این اقدامات جهادی روایت شده و در تاریخ ثبت شود.

زهرایی بیان کرد: علی رغم اینکه دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همواره به دنبال سنگ‌اندازی پیش روی ملت است، ولی این بحران را پشت سر گذاشتیم، گرچه اگر سوءمدیریت برخی مدیران دولت دوازدهم نبود، می‌توانستیم شرایط بهتری داشته باشیم، کما اینکه با حماسه آفرینی مردم این شرایط را پشت سر گذاشتیم.

افزایش پایگاه‌های واکسیناسیون با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی استان

وی بر لزوم افزایش پایگاه‌های واکسیناسیون با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی استان تاکید کرد و گفت: بسیج هر جایی که به کمک نیاز باشد وارد عرصه می‌شود، تا به کارآمدی نظام اسلامی کمک کند.

این مسئول سپاه را حلقه میانی بین امام و امت دانست و بیان کرد: مشارکت با دولت در پیشبرد برنامه‌ها و اهداف، راهی برای زنده نگه داشتن آرمان‌ها و ارزش‌های نظام و انقلاب است.

زهرایی از سپاه شهداء و بسیج سازندگی استان به خاطر اقدامات مختلفی که در استان برای کنترل ویروس کرونا، انجام داده‌اند، قدردانی کرد و گفت: باید بیمارانی که زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی نیستند ولی استطاعت مالی نیز ندارند، شناسایی شده و خدمات دریافت کنند.

سردار حبیب شهسواری امروز در جلسه ارزیابی روند اجرای طرح شهید سلیمانی اظهار کرد: هر جایی ملت بزرگ کشورمان به کمک احتیاج داشته باشند، ما همان جا هستیم، اعم از اینکه بحث مرز، رزم، جنگ، جهاد و شهادت باشد، یا اینکه مناطق سیل زده باشد و یا شیوع یک بیماری و واکسیناسیون مطرح شود، همواره در خدمت به مردم آماده هستیم.

وی ضمن اشاره به اینکه در دوران شیوع ویروس کرونا، افراد زیادی به صورت گمنام در حال خدمت رسانی بودند که نه نام‌شان را می‌دانیم و نه نشان آنها را، اضافه کرد: این قشر فقط برای رضای خداوند تلاش کردند و کماکان در این مسیر ثابت قدم هستند.

این مسئول گفت: همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور، ما با زلزله وحشتناک قطور خوی روبه‌رو شدیم که 8 هزار واحد مسکونی با ضرایب مختلفی ویران شدند، پس رسیدگی به دو موضوع را عهده دار شدیم.

وی گفت: در نخستین اقدام 7 هزار نفر بسیجی را با کمک دانشگاه علوم پزشکی استان برای غربالگری آموزش دادیم، به طوری که در زمینه غربالگری رتبه دوم کشور به آذربایجان غربی تعلق گرفت.

این مسئول به برگزاری رزمایش دفاع بیولوژیک و مشارکت 96 هزار بسیجی در این زمینه اشاره کرد و گفت: در این راستا 15 میلیون لیتر محلول ضدعفونی کننده برای گندزدایی در سراسر استان استفاده شد.

شهسواری به راه اندازی بیمارستان صحرایی در مجتمع شهید کاظمی ارومیه و ایجاد نقاهتگاه برای استراحت بیماران با 2 هزار تخت اشاره کرد و گفت: یک تولیدی دوخت البسه را به ماسک تغییر کاربری داده‌ایم که زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی، ماسک تولید و توزیع می‌شود.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی اظهار کرد: در استان 4 هزار پایگاه مقاومت بسیج و 28 گردان رزمی وجود دارد، که همه آنها برای مقابله با این بیماری فعال شدند.

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)